14 dienās 43 novadi – skolēnu dziesmu svētku gājiens šoreiz vijas cauri visai Latvijai

Pavisam citādāk nekā ierasts citus gadus, atbilstīgi e-svētku koncepcijai, 12. jūlijā Latvijas pašvaldībās sāksies Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Pirmais notikums būs svētku auto brauciens pa pašvaldībām “Saulesvija”, līdz 29. jūlijam sveicot vietējos dalībniekus un fiksējot sveicienus video materiālā.

Pērn atliktie skolēnu dziesmu svētki nu ir sākušies, taču ne kā ierasti – ar vienotu gājienu –, bet lēni un vijīgi, braucot cauri visai Latvijai. Kā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja notikuma “Saulesvija” režisore Inga Krišāne, svētku sākumu dalībnieki un kolektīvu vadītāji varēs sajust tajā brīdī, kad katrā no 43 novadiem ieripos svētku auto, savukārt plašāka sabiedrība svētku pirmajam notikumam varēs sekot līdzi video reportāžās, kuras tiks publicētas organizatoru mājaslapā un sociālajos tīklos, kā arī portālā LSM.lv.

Skaidrojot “Saulesvijas” konceptu, režisore norādīja: “Ja mēs iedomājamies, kāds ir gājiens tradicionāli, kad dalībnieki dodas cauri Rīgai pa Brīvības ielu un apkārt ir sveicinātāji, tad šoreiz ir otrādi – sveicinātāji piebrauc klāt dalībniekiem. Un tas, ko viņi tur dara, – vai viņi veido kādu horeogrāfisku zīmējumu, vai uzdzied, vai vienkārši atsaucas un gavilē, tas ir tieši tāpat kā gājienā. Priekšnesumi, dažādi repertuāra skaņdarbi un arī dejas – tas [būs] citos video fiksējumos, kuros varēs ieraudzīt to, ko ir sarūpējuši gan dejotāji, gan dziedātāji. Tas būs citos video materiālos, bet šoreiz ir sasveicināšanās un tas, kā mēs dalībniekiem nogādājam dāvanas.”

“Saulesvija” sāksies Kurzemē un 14 dienās izvīsies cauri visai Latvijai (nedēļas nogalēs svētku vēstneši un sveicēji atpūtīsies). “Mēs ar Kuldīgu Kurzemes sirdī sākam, izceļojam Kurzemi, pēc tam ceļojam pa Zemgali, Sēliju, Latgali, Vidzemi, Pierīgu, un 29. jūlijā dienas vidū svētku auto ieripos Rīgā,” atklāja Inga Krišāne.

Vairāk LSM.LV: ŠEIT.