21.jūnijā apiesim apkārt Latvijai un pulcēsimies pie ugunskuriem pierobežā

Kas notiks?

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas stiepjas aptuveni 1836 kilometru garumā, aptverot visu  Latvijas sauszemes robežu. 21.jūnijā Latvijas iedzīvotāji ir  aicināti piedalīties akcijā „Izgaismo Latviju” un noiet savu sirdskilometru – vienu kilometru Latvijas pierobežā, lai pēc tam pulcētos pie pierobežas pašvaldību organizētajiem ugunskuriem, kas saulgriežu dienā izgaismos mūsu valsts robežu. Latvija tādējādi kļūs par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji valsts simtgadei par godu apgājuši ap savu valsti un izgaismojuši to ar ugunskuriem. Pie pierobežas pašvaldību organizētajiem ugunskuriem 21.jūnija vakarā tiks dziedātas spēka dziesmas Latvijai un noslēgumā – vienlaikus visā Latvijā – arī valsts himna.

Kā radās un attīstījās šī ideja?

2015.gadā fonds „1836”  uzsāka  Latvijas simtgades projektu „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!”, kura mērķis ir kopā ar pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, vietējiem iedzīvotājiem un citiem interesentiem izveidot tūrisma ceļu „1836”, ko var mērot gājēji, velosipēdisti, motociklisti un autobraucēji. Pēdējo trīs gadu laikā fonds kopā ar tūkstošiem interesentu devušies pārgājienos, lai izzinātu pierobežu, iespējas to apceļot,  ir apzinātas iespējamās naktsmītnes, atpūtas vietas un  daudzviet jaunais tūrisma maršruts jau ir iezīmēts ar 1836 ceļa stabiem.

Kā piedalīties?

• Kļūsti par brīvprātīgo! Par vienu no  tiem, kas  organizēs gājienu vai noies pats 1 no  1836 Latvijas pierobežas kilometriem.  Ja vēlies pieteikties, raksti uz

VAI

Kā notiks akcija?

• Līdz plkst.18:20 akcijas dalībnieku pulcēšanās pašu izvēlētajā vietā uz 1836 ceļa
  • 18:36 sākas gājiens apkārt Latvijai
  • 20:00 – 20:30 – pulcēšanās pie pašvaldību ugunskuriem. Katrs akcijas dalībnieks tiek aicināts līdzi nest savu malkas pagalīti, lai stiprinātu kopīgo uguni.
  • 21:00-21:30 – ugunskuru iedegšana
  • 21:30 – pie visiem ugunskuriem visā valsts pierobežā kopīgi tiek dziedātas spēka dziesmas Latvijai
  • 22:00 – valsts himnas dziedāšana vienlaikus visā Latvijā

Kur notiks Daugavpils novadā?

• Plkst. 20:00 Demenes kultūras estrādē
  • Plkst. 20:00 Medumu pagasta parkā
  • Plkst. 20:00 Pie Salienas kultūras nama
  • Plkst. 20:30 Sila ezera krastā Silenes ciemā, Skrudalienas pagastā
  • Plkst. 20:30 Pie Vecsalienas pagasta pārvaldes
  • Daugavpils novada jauniešu pasākums  Raiņa mājā Berķenelē (vairāk šeit)

Tā ir skaista ideja – apiet un apzināt savu zemi, – uzskata Renārs Kaupers, viens no ceļa 1836 idejas autoriem un gājējiem, un aicina visiem 21.jūnijā piedalīties akcijā Izgaismo Latviju.

Posted by 1836 on otrdiena, 2018. gada 5. jūnijs