A/S “Latgales Bekons” iegūst tiesības izmantot preču zīmi “Zaļā karotīte”

A/S Latgales Bekons ieguvis tiesības izmantot nacionālo preču zīmi “Kvalitatīvs produkts”, ikdienā dēvētu par “Zaļo karotīti”, kas Latvijā zināma jau vairāk kā 10 gadus. Par “Zaļās karotītes” produktiem atzīti A/S Latgales Bekons atdzesēti cūku pusliemeņi un atdzesēta sadalīta cūkgaļa.

“Zaļā karotīte” tiek piešķirta produktiem, kuri tiek ražoti Latvijā no vietējām izejvielām un atbilst paaugstinātām kvalitātes prasībām. Šī  kvalitātes zīme atrodama uz aptuveni 650 dažādiem Latvijā ražotiem produktiem. Tā apliecina, ka produkti atbilst visām NPKS prasībām, kuras ir augstākas nekā Eiropas Savienības un Latvijas Republikā normatīvajos aktos noteiktās. Produkti nesatur ĢMO un sintētiskās krāsvielas, kā arī regulāri tiek pārbaudīti.

A/S “Latgales Bekons” ir izveidota uz cūkkopības kompleksa “Lukna” bāzes, kas tika nodota ekspluatācijā 1976.gadā.  Eiropas Savienības sertificēta kautuve un gaļas pārstrādes cehs nodrošina akciju sabiedrības “Latgales Bekons” tirdzniecības vietas un citus Latvijas tirdzniecības tīklus ar augstas kvalitātes cūkgaļu un tās izstrādājumiem.

Par spīti tam, ka 2017. gada jūlijā uzņēmumu smagi skāra Āfrikas cūku mēris, kā rezultātā nācās likvidēt vairāk nekā 6000 cūku, uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anna Tenisa nepadevās un turpināja aktīvi darboties, atklājot jaunu gaļas pārstrādes cehu un pamazām atjaunojot gaļas lopu audzēšanu.