Aizvadīta Naujenes pagasta bērnu nometne “Gliemezis”

No 2. augusta līdz 20. augustam Lāču pamatskolā norisinājās bērnu dienas nometne “Gliemezis” Augšdaugavas novada bērniem vecumā no 6 līdz 10 gadiem. Kopumā nometnē piedalījās 22 bērni. Trīs nedēļu garumā bērni piedalījās dažāda veida tematiskās aktivitātēs, devās ekskursijās, radoši izpaudās, piedalījās talantu konkursā, iepazina latviešu folkloru.

Nometnes pirmajā nedēļā bērni piedalījās saliedēšanās aktivitātēs, katrai grupai bija iespēja izstrādāt savu nometnes logo un moto. Tāpat bērni kopā izdomāja nometnes himnu un deju. Kopā ar audzinātājiem grupas tika izstrādāti nometnes uzvedības noteikumi. Bērniem jau pirmajā nometnes nedēļa bija iespēja doties ekskursija uz Preiļiem, kur tika apmeklēta metāla mākslas galeriju Nester Custom un Leļļu galeriju. Nedēļas noslēgumā “Gliemezis” devās ekskursijā uz Raptor Zoo un piedalījās izzinošā ekskursijā Daugavpils Cietoksnī.

Otrā nedēļa tika veltīta, lai sagatavotos talantu konkursam. Bērni paši un ar skolotāju atbalstu gatavoja dejas, dziesmas, zīmējumus. Tāpat bērni devās uz Juzefovas parku, lai piedalītos Dabas stundā kopā ar Jolantu Bāru, un informatīvajā lekcijā ar Daugavpils Universitātes bioloģijas profesoru Arvīdu Barševski piedalījās izzinošā lekcijā par drošību internetā, kuru organizēja Naujenes pagasta bibliotekāri, iepazina latviešu folkloru un izkrāsoja savas personīgās saktas no putuplasta, piedalījās sporta sacensībās, apmeklēja Daugavpils Centrālās bibliotēkas digitālo aktivitāšu centru un piedalījās Daugavpils inovāciju centra nodarbībā.

Nometnes trešā nedēļa aizsākās ar talantu konkursu, kur kopumā bērni uzstājās ar 23 priekšnesumiem. Žūrijai bija sarežģīti izvēlēties vienu uzvarētāju, tāpēc tika nolemts katram dalībniekam piešķirt savu titulu. Noslēdzošajā nometnes nedēļa ciemos bija atbraukuši Zemessardzes 34.kājnieku bataljona Zemessargi, kas bērniem organizēja šķēršļu trasi, ļāva pielakot zemessargu ekipējumu un pat pavizināja ar kvadriciklu. Nometnes izskaņā nometnes dalībnieki devās izbraukumos uz Aglonas pusi, kur apmeklēja Aglonas briežu dārzu, Kristus karaļa kalnu un Čertoka ezeru. Nometnes pēdējā dienā bērni devās ciemos uz Višķu ugunsdzēsības staciju un sarīkoja pikniku Višķu estrādē, kur arī palaida gaisa pūķus.

Nometnes noslēgumā visi dalībnieki saņēma pateicības, bilžu kolāžas un piemiņas dāvanas. Bērni atzina, ka ar prieku dotos uz nometni vēl.

Nometnes organizatori pateicas visiem pedagogiem: Olgai Pankovai, Jūlijai Smjonovai, Lindai Laizānei, Sandrim Šedim, pedagogu palīgiem Annai Vansovičai un Katerīnai Novakai, kā arī Lāču pamatskolai par silto uzņemšanu, garšīgām ēdienreizēm un atbalstu nometnes organizēšanā.

Paldies visiem vecākiem par aktīvu iesaistīšanos nometnes norises procesā un tiekamies nākamgad!

Nometnes vadītāja
Milāna Loča