Akordeonistu konkurss pirmo reizi norisināsies attālināti

Jau ilgus gadus Naujenes Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Daugavpils novada Kultūras pārvaldi rīko starptautisku akordeonistu -solistu konkursu ar mērķi atklāt jaunus, talantīgus izpildītājus, popularizējot akordeona spēli. Pērn pandēmijas dēļ konkurss nenotika, savukārt šogad tas pirmo reizi notiek jaunā formātā – konkursa dalībnieku noklausīšanās notiek attālināti, vērtējot video ierakstus.

XVIII starptautiskajam akordeonistu – solistu konkursam „Naujene – 2021″ šogad pieteikušies 136 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Polijas, kā arī pirmo reizi konkursā piedalīsies jaunie akordeonisti no Čehijas. Dalībnieku vidū ir arī seši Naujenes Mūzikas un mākslas skolas un četri Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi.

Kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, talantīgo akordeonistu sacensības ir ļoti populāras gan Latvijas, gan ārzemju mūzikas mācību iestāžu audzēkņu vidū. Naujenes Mūzikas un mākslas skolas direktors Ruslans Margevičs atzīst, ka šogad dalībnieku skaits ir nedaudz mazāks nekā pirms diviem gadiem klātienes konkursā, taču tas izskaidrojams ar grūtībām, kas saistīts ar pandēmijas uzliktajiem ierobežojumiem. Lai piedalītos konkursā, tā dalībniekam bija jāieraksta video formātā divus vai trīs paša izpildītus skaņdarbus atkarībā no vecuma grupas, jāaizpilda pieteikuma veidlapa un jānorāda saite uz video ierakstu YouTube platformā. Skolas direktors uzskata, ka daudzām skolām attālinātā mācību režīma dēļ bija grūtības sagatavot audzēkņus konkursam un izpildīt konkursa nosacījumus, taču viņu priecē diezgan lielais dalībnieku skaits.

Konkursa žūrijā šogad piedalās ievērojami mūziķi, mūzikas pedagogi un komponisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Francijas, kuri laikā no 12. līdz 14. aprīlim izvērtēs katra audzēkņa sniegumu. Konkursa rezultāti būs zināmi jau tuvākajā laikā.