Apbalvoti Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitinga 2018 laureāti

12.decembrī Cēsīs tika sadalītas balvas labākajām Latvijas skolām. Draudzīgā aicinājuma (DA) fonds jau astoto gadu pēc kārtas paziņo Latvijas labāko skolu reitingu, lai novērtētu izglītības līmeni Latvijas skolās. Reitings tiek veidots, pamatojoties uz centralizēto eksāmenu rezultātiem. Ņemot vērā skolu specifiku, “Draudzīgā aicinājuma” reitingā skolas tiek dalītas vairākās grupās: ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, kurās ietilpst profesionālās, mākslas un mūzikas, kā arī speciālās vidusskolas.

Lauku vidusskolu kategorijā, kurā ietilpst arī Daugavpils novada vispārējās izglītības iestādes, šogad ceļojošo balvu “Lielā pūce” saņēma Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola, 2. vietu ieņēma Aglonas vidusskola, 3. vietu – Pilsrundāles vidusskola.

Lauku vidusskolu kategorijas kopvērtējumā, citu gadu līdere Špoģu vidusskola šogad ierindojās 15. vietā, Vaboles vidusskola – 20. vietā, Sventes vidusskola – 38. vietā, Salienas vidusskola – 41. vietā.

Vērtējot atsevišķi centralizēto eksāmenu rezultātus mācību priekšmetos, vislabāko rezultātu matemātikā uzrādījusi Salienas vidusskola (4. vieta), tai seko Vaboles vidusskola (8. vieta), Sventes vidusskola (19. vieta) un Špoģu vidusskola (21. vieta).

Diemžēl latviešu valodas centralizēto eksāmenu rezultātos nevienai no novada skolām neizdevās ielauzties TOP25. Nosacīti labāko rezultātu uzrādījusi Vaboles vidusskola, kura starp Latvijas lauku vidusskolām ierindojās 45. vietā.

Nedaudz labāk veicies angļu valodas eksāmenos, kur Špoģu vidusskola ieņēmusi 23. vietu, Vaboles vidusskola – 33. vietu, Sventes vidusskola – 43. vietu.

Daugavpils novada skolas tradicionāli ir spēcīgas krievu valodas eksāmenos. Starp lauku vidusskolām 2. vietu ieguva Špoģu vidusskola, 3. vietu – Salienas vidusskola, 4. vietu – Sventes vidusskola, 22. vietu –Vaboles vidusskola.

Dabas zinību un vēstures eksāmenos Daugavpils novada skolas atradās ārpus konkursa, jo šajos mācību priekšmetos eksāmenus kārtojuši mazāk kā 10% no absolventu skaita.

Kategorijā “Specializētās skolas” par vietu reitingā sacentās arī Malnavas koledžas izglītības īstenošanas vieta “Višķi”. TOP 25 tai izdevās ielauzties tikai matemātikas eksāmenu rezultātos (12. vieta).

Jāatzīmē, ka nominācijā “Ģimnāzijas” augstāko apbalvojumu ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, nominācijā “Pilsētu vidusskolas” – RTU inžernierzinātņu vidusskola, nominācijā “Lauku vidusskolas” – Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola, nominācijā “Specializētās skolas” – Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola.

Pilns reitinga saraksts pieejams šeit.