Ar dziesmām uz festivālu “Jabločnij spas” Baltkrievijā

17. augustā Kalupes pagasta vīru vokālais ansamblis “Čvartaks” (vadītājs Ansis Ataols Bērziņš) un Demenes kultūras nama vokālais ansamblis “Aizturi elpu!” (vad. Zigfrīds Pļiska) devās uz Baltkrievijas Republikas  Šarkovščinas rajona  ciematu Alaški, lai piedalītos festivālā “Jabločnij spas”. Šie svētki ir sena baltkrievu tautas tradīcija, kas notiek ābeļdārzā, pateicoties selekcionāram Sikoram, kurš dzimis, audzis un strādājis Alašku ciemā. Svētku dalībniekiem bija iespēja sadraudzēties un tuvāk iepazīt kaimiņvalsts tradīcijas, klausīties baltkrievu folkloru, skatīt tērpus un baudīt ēdienus. Baltkrievijas mazais ciems ar savu šarmu un  vienkāršību, viesmīlīgajiem mājiniekiem, atstāja patīkamas atmiņas par šo valsti un cilvēkiem. Paldies Daugavpils novada domei par iespēju  piedalīties festivālā Baltkrievijā.

Festivāla pasākumos delegācijas sastāvā kopā ar kolektīviem piedalījās arī Daugavpils novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aivars Rasčevskis, novada pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika un Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne.