Atzīmēja 30. gadadienu kopš padomju karaspēka izvešanas no Afganistānas

23. februārī Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” notika pasākums, veltīts 30. gadadienai kopš padomju karaspēku izvešanas no Afganistānas Demokrātiskās Republikas. Svinīgo sarīkojumu organizēja Afgāņu biedrība “Salang” sadarbībā ar veterāniem – desantniekiem no biedrības “Dinaburga”.

Afganistānas veterāniem 15. februāra datums ir vienlaikus gan svinīgs, jo kaujas darbības ar padomju karavīru dalību beidzās, gan – atceres diena: biedru Afganistānā palika daudz. Uz karu Afganistānā no Latvijas tika nosūtīti, pēc dažādas informācijas, no 2500 līdz 3700 cilvēku, tur mūžam palika jauni, pēc vieniem oficiāliem datiem, 51 karavīrs, pēc citiem, – 63. Šo 63 karavīru skaitā arī 6 Daugavpils pilsētas un 3 – novada iedzīvotāji.

15. februāris – tā ir diena, kad it kā atdzimst milzīga afgāņu brālība visā bijušajā Savienībā un tālu aiz tās robežām: cīņu biedri sazvanās ar tiem, kurus gadiem ilgi nav redzējuši, sarakstās, visbeidzot, satiekas ar draugiem vienās pilsētās.

Pasākuma ietvaros notika veterānu apbalvošana. Klātesoši pasākumā bija 4 kara veterāni no Daugavpils novada. Veterāni Jevģenijs Stankevičs un Oļegs Smarguns no Vecsalienas, kā arī Ivans Radiševskis no Skrudalienas pagasta tika apbalvoti ar medaļu “Kara darbību veterāns”.

Fotogrāfiju autors: Jurijs Kiseļs