Augšdaugavas novadā pērn piedzimuši 130 bērniņi

Augšdaugavas novadā uz gada sākumu (pēc Iedzīvotāju reģistra datiem ZZDats programmā DZIMTS) dzīvesvietu deklarējušas 28 060 personas, kas ir par 373 iedzīvotājiem mazāk nekā gadu iepriekš. 2021. gadā novadā dzimuši 130 bērniņi, miruši – 478  novada iedzīvotāji.

Laulības

Daugavpils novada dzimtsarakstu nodaļā 2021. gadā reģistrētas 213 laulības: Červonkas pilī – 80, Naujenes laulību zālē – 14, Raiņa mājā Berķenelē – 6. Ārpus pašvaldības noteiktām vietām reģistrētas 13 laulības, tostarp 4 – Silenes atpūtas parkā, 3- viesu mājā „Sventes muiža”, 1 – viesu mājā “Vintāža”, 1 – viesu mājā “Fortūna”, 2 – viesu mājā ”Enkuri”, 1 – Višķu ezera krastā, 1 – viesu mājā ”Virogna”. Bez ceremonijas reģistrētas 84 laulības.

Ilūkstes novada dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 14 laulības – 3 Ilūkstes mākslas un kultūras centrā un 9 bez ceremonijas.

Pērn 18 pāri laulājušies Augšdaugavas novada Romas katoļu baznīcās: 6 – Līksnas draudzē, 6 -Elernes draudzē, 2 – Višķu draudzē, 2 – Ilūkstes draudzē, 1 – Kalupes draudzē un 1- Medumu draudzē.

Daugavpils novada dzimtsarakstu nodaļā laulības noslēguši 26 ārzemju pilsoņi ( 6 Lietuvas, 8 Krievijas, 5 Baltkrievijas, 2 Itālijas, 2 Ukrainas, 1 Vācijas, 1 Zviedrijas, 1Kazahstānas pilsonis).

Ilūkstes novada dzimtsarakstu nodaļā ārzemju pilsoņi laulību nav reģistrējuši.

2021. gadā Daugavpils novada dzimtsarakstu nodaļā novadīta viena zelta kāzu jubilejas ceremonija.

Pērn Daugavpils novadā izdarīta 91 atzīme laulības reģistros par laulības šķiršanu, Ilūkstes novada dzimtsarakstu nodaļā – 11 atzīmes.

Dzimšana 

2021. gadā reģistrēti 100 bērniņi – 55 zēni un 45  meitenes. Daugavpils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēts 71, bet Ilūkstes novada dzimtsarakstu nodaļā – 29 bērniņi. Novada ģimenēs dzimuši 3 dvīņu pāri: Maļinovas pagastā piedzima dvīņubrāli Niks un Tomass, Kalkūnes pagastā – dvīņubrāļi Aleksejs un Andrejs un Biķernieku pagastā – dvīņi Sofija un Dmitrijs.

Pirmais bērniņš piedzimis 27 māmiņām, 32 māmiņām piedzima otrais, 18 māmiņās trešais, 9 māmiņām piedzima ceturtais, sešām – piektais, bet seši un vairāk bērniņi piedzimuši 8 ģimenēs.

Populārākais vārds meitenēm pērn bija Katrīna, vecāki izvēlējušies arī retākus vārdus, kā Eteri, Greisa un Mija, arī divkārši vārdi  –Agnese Adele, Katrīna Tīna un Nikola Evelīna.

Zēniem populārākie vārdi pērn bija Reinis un Emīls. Vecāki izvēlējušies arī retākus vārdus, kā Arams, Avrams, Lukass un Uvis, vienam bērnam izvēlēts divkāršs vārds -Lukass Uvis

2021. gadā Augšdaugavas  novada dome no 01.07.2021. noteica bērnu piedzimšanas pabalstu vecākiem  EUR 300 apmērā. 2021. gadā novada ģimenēm izmaksāti 140 bērna piedzimšanas pabalsti. Reģistrējot bērna dzimšanu, vecākiem tika pasniegta grāmata ”Mans bērns”.

Miršana

2021. gadā reģistrētas 1428 miršanas: Daugavpils novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 1277 miršanas, bet Ilūkstes novada dzimtsarakstu nodaļā 151 miršana.

Dzimtsarakstu nodaļa pauž cerību, ka Augšdaugavas novadā dzims daudz bērnu, veidosies stipras ģimenes, bet sirmgalvji dzīvos ilgu un skaistu mūžu!

Augšdaugavas novada  Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Valija Jurķāne