Barikāžu atceres ugunskurs Kalupē

Janvāra Barikāžu laiks Latvijas vēsturē ierakstīts ar dzīvām, patiesām cilvēku emocijām un tautas vienotību. Kalupes barikāžu dalībnieku stāsti klātesošajiem lika apzināties, cik liela nozīme mūsu valsts vēsturē ir 1991. gada barikāžu notikumiem.

Kopā ar Henriku Kivlenieku, Ģertrūdi Rasnaču, Rihardu Seili, Ivaru Bitenieku, Leonardu Drašku, Juri Somu un Robertu Kukli veidojām atmiņu stāstu, kurā bija dzirdami vārdi – Latvija, brīvība, tautas vienotība, aicinājums, likteņi, ugunskurs, tēja un maizītes.

Dalībnieku stāsti pārliecinoši atspoguļoja mūsu tautas gudrību un diplomātiju barikādēs, kas ir patiesas apbrīnas vērta un pelnījusi, lai to stāstītu jaunajai paaudzei. 132. Kalupes mazpulka dalībnieki uzdeva dažādus sev interesējušus jautājumus.

Ar klusuma brīdi atcerējāmies aizgājušos kalupiešus barikāžu dalībniekus – Ligiju un Donātu Plotkus, Stanislavu Stašulānu, Jāni Krūmiņu, Henrihu Znotiņu, Aivaru un Jāni Grosbergus.

Mūs visus kopā vienoja ugunskurs, ozols, atmiņu stāsti, dziesmas, karsta tēja un maizītes.