Bibliotekāri dalījās ar savas ikdienas iedvesmojošākajiem pieredzes stāstiem

Daugavpils novada pagastu bibliotēku darbinieki šī gada 12. decembrī pulcējās Daugavpils novada Kultūras centrā „Vārpa”, lai izstāstītu iedvesmojošus pieredzes stāstus no sava ikdienas darba.

Seminārā tika apspriesti organizatoriskie jautājumi, kas saistīti ar dalību Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes rīkotajās Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās. To kuratore Daugavpils novadā Inese Locika atgādināja par noteikumiem un sniedza vairākus praktiskus ieteikumus, lai sagatavošanās darbi ritētu veiksmīgi.

Ar pašas izveidotā video palīdzību Demenes pagasta bibliotēkas vadītāja Jeļena Sterlāne sniedza ieskatu par šī gada spilgtākiem bibliotēkas dzīves momentiem un gūto pieredzi, apmeklējot Dānijas bibliotēkas.

Salienas pagasta bibliotēkas vadītāja Irēna Avlasina ne tikai prezentēja, bet arī uzdāvināja katrai pagasta bibliotēkai nesen iznākušo grāmatu „Salienas pagasts laikmeta griežos: notikumi, pagasta iedzīvotāju dzīvesstāsti, veltījumi”, kura veltīta Latvijas valsts simtgadei un tapusi pateicoties Salienas pagasta finansiālajam atbalstam.

Par vēl vienu izdevumu, šoreiz virtuālu, stāstīja Naujenes tautas bibliotēkas vadītāja Diāna Čiževska. Virtuālā grāmata „Simts vēlējumi Latvijai” tapusi, pateicoties Naujenes pagasta iedzīvotāju atsaucībai, iesūtot vēlējumus un Naujenes pagasta fotogrāfijas. Savukārt par kopīgu gūto pieredzi ar Biķernieku pamatskolu, piedaloties Erasmus+ projektā, stāstīja Biķernieku pagasta bibliotēkas vadītāja Veronika Andrejeva.

Kā atzina pagastu bibliotēku vadītājas, 2018. gads izdevies notikumu un iespaidu bagāts, bet kopīgā sanākšana gada nogalē ļauj novērtēt savu un citu darbu.

Informāciju sagatavojusi:
Marina Baranovska