Bijušo veikala ēku Līksnā pielāgo kultūras funkciju vajadzībām

Līksnā kopš 2014. gada kultūras nama ēka tika slēgta, jo tās sienās bija parādījušās plaisas. Padomju laikā būvētai ēkai bija vāji pamati, kas gadiem ejot sāka brukt. Daudzu gadu garumā tika rasti dažādi risinājumi kultūras darbiniekiem – tika izmantota gan esošās ēkas kafejnīcas telpa, gan DNKC “Vārpa” telpas, kas atrodas Daugavpilī. Kā skaidro Līksnas pagasta pārvaldes vadītāja Biruta Ozoliņa šāda pastāvēšana bija apgrūtinoša:

“Novada dome piešķīra finansējumu, iegādājoties blakus esošo ēku, kurā kādreiz bija veikals. Ēka bija nepievilcīgā stāvoklī, gan ārā, gan iekšpusē. Tieši šo ēku nolēmām pielāgot saieta vajadzībām.”

Remontdarbu ietvaros veica fasādes siltināšanu, tika nomainīti logi un jumts, veikta iekšējā pārplānošana bez pārbūves, telpu remonts, atjaunoti inženiertīkli. Iegādāts nepieciešamais aprīkojums, kuru uzstādīs tuvākajā laikā.

“Aprīkojums ietver sevī mēbeles, aizkaru sistēmas, santehniku, apgaismojumu, projektoru. Viss, kas nepieciešams kultūras funkciju nodrošināšanai.”

Līksnā darbojas sieviešu vokālais ansamblis “Elēģija”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Daugaveņa”, amatierteātris “Maskas”, bērnu kolektīvs “Sprīdītis”, kā arī sieviešu apvienība “Saules taka”.

Būvdarbus veica SIA “RKD”, kopējās izmaksas – 128 870 eiro.

Pēc B. Ozoliņas vārdiem veco aktu zāli būtu jādemontē. Izmantot šīs telpas vairs nevar, jo veiktajos tehniskajos atzinumos tika minēts, ka atjaunot to nav iespējams.

“Mēs ceram, ka pavasarī, kad būs atļauts pulcēties lielākam skaitam, notiks šīs ēkas atklāšana,”  teic pārvaldniece.