Covid-19 risku dēļ ārkārtējo situāciju Latvijā pagarina līdz 6. aprīlim

ĪSUMĀ:

Savukārt par nepieciešamību pagarināt līdz šai nedēļas nogalei noteikto mājsēdi jeb komandantstundu piektdien un sestdien no  pulksten 22.00 līdz 5.00 vēl diskutēs. Premjers informēja, ka par to valdība lems nākamnedēļ.

Šāds lēmums pieņemts, saprotot, ka situācija ar saslimstību ar Covid-19 joprojām ir smaga, slimnīcās joprojām ir krīze, norādīja Kariņš.

Līdz šim valstī ārkārtējā situācija bija noteikta no 9. novembra līdz 25. februārim, bet komandantsunda līdz 5.-7. februāra nedēļas nogalei.

Tā kā liels risks ir lipīgākā koronavīrusa ieviešana no ārvalstīm, valdība lēma arī aizliegt ceļojumus uz un no trim valstīm – tās ir Lielbritānija, Īrija un Portugāle, kā aizliegt ieceļošanu Latvijā nebūtisku iemeslu dēļ.

Valdība arī lēma, ka no nākamās nedēļas atsevišķos veikalos varēs iegādāties visas preces un darbosies grāmatnīcas.