Daugavpils novadā darbojas mobilie vakcinācijas punkti

Daugavpils novada pašvaldība aktīvi iesaistās vakcinācijas procesa organizēšanā. Aprīļa beigās sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tika organizēta vakcinācija mobilajā teltī Višķu pagastā, kur dienas laikā tika savakcinēti 114 iedzīvotāji. 12. maijā vakcinācijas punkts darbojās Silenē.

Šādas mobilās teltis novadā tiek uzstādītas vietās, kur vietējiem iedzīvotājiem nav pieejama cita iespēja vakcinēties. Vakcīnas saņemšanai mobilajā punktā Silenē bija pieteicās vairāk nekā 120 iedzīvotāji, kuru nogādāšanu uz vakcinācijas vietu nodrošināja pašvaldība. Silenē darbojās divas vakcinācijas brigādes.

Daugavpils novada domes izpilddirektore Vanda Kezika atzīst, ka vakcinācija nav pašvaldības funkcija, taču pašvaldība ir ieinteresēta, lai cilvēki vakcinētos, tāpēc palīdz šo procesu organizēt. “Situācija tomēr nav normāla. Mūsu novadā pārslimojuši jau vairāk nekā 1500 cilvēki un diemžēl cilvēki turpina slimot. Tāpēc mēs atsaucāmies SPKC un Vakcinācijas biroja aicinājumam, un šodien Silenē ir jau otrais punkts, kur mēs organizējam vakcināciju pagasta iedzīvotājiem.”

Pirmajā reizē Špoģos vakcinēties varēja tikai prioritāro grupu iedzīvotāji, bet vakcinācijai Silenē varēja pieteikties jebkurš.  Vanda Kezika atzīst, ka visi vēlas atgriezties normālā dzīvē. Viņu visvairāk uztrauc situācija skolās, kur normāls mācību process nenotiek jau gadu, bet pašlaik sakas eksāmenu laiks 12. klasē, kas daudziem būs ļoti sarežģīts. “Mums ir gadījumi, ka bērns ir slims un viņš 12. klasē kopā ar saviem klasesbiedriem nevar kārtot eksāmenus. Konkrētam cilvēkam tā ir traģēdija. Beidzot 12. klasi, viņš nevar savlaicīgi nokārtot pat eksāmenus. Tāpēc uzskatu, ka vakcinācija ir viena no visietekmīgākajām iespējām un to vajadzētu iziet. Jo visa pasaule šodien to dara. Diemžēl citas metodes nav, kā vakcinēties. Mūsu galvenā funkcija ir sniegt cilvēkam iespēju vakcinēties. Tāpēc šādas mobilās teltis tiks uzstādītas arī turpmāk.”

Vakcinācija visā Latvijā turpinās, un tagad jebkurš pieaugušais Latvijas iedzīvotājs var pieteikties saņemt vakcīnu, izvēloties konkrētu vakcinācijas vietu un laiku, vietnē manavakcina.lv vai zvanot uz tālruni 8989.