Daugavpils novadā tiek uzstādīta pārvietojamā krematorija

Daugavpils novada teritorijā, sakarā ar Āfrikas cūku mēra izplatīšanos izsludinātajā ārkārtas situācijā, notiek nošauto mežacūku dedzināšana – jau ir sadedzinātas 6,65 t nošauto mežacūku. Tiek uzstādīta no Lielbritānijas piegādāta pārvietojamā krematorija.

Kā 12.augustā informēja novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts, jau ir sadedzināti 6650 kg nošauto mežacūku. Neviena no tām nebija slima, līdz ar to novada teritorijā Āfrikas cūku mēris nav konstatēts. Dedzināšana pagaidām notiek Salienas pagastā. Iedzīvotājiem tā neērtības nesagādā, jo dedzināšanas vieta atrodas nomalē.

No Lielbritānijas Jau ir piegādāta pārvietojamā krematorija, kurā stundas laikā var sadedzināt 1 t subproduktu vai nošauto dzīvnieku. (PVD) Dienvidlatgales pārvaldes vadītājs Antons Lazdāns informēja, ka tā atrodas Daugavpils putnu fabrikas teritorijā Laucesē, un jau ir sākušies tās uzstādīšanas darbi. No Lielbritānijas ir ieradies arī speciālists, kurš apmācīs, kā ir jāstrādā ar iekārtām.