Daugavpils novada tūrisma potenciālu popularizēja “Latgales dienās Rīgā”

Rīgas svētku ietvaros 15. augustā noritēja ”Latgales dienas Rīgā”, ko organizēja Latgales plānošanas reģions. Pasākums norisinājās Neatkarības laukumā jau septīto gadu, taču pirmo reizi tādā režīmā, kad noteikto ierobežojumu pēc gan dalībnieku skaits tika ierobežots, gan nepiedalījās deju un folkloras kolektīvi tik plašā pulkā kā tas bija parasti.

Tomēr Latgales atmosfēru gan varēja sajust, gan visas dienas garumā dzirdot latgaliešu mūziku, redzot tirgojamies Latgales amatniekus, vērojot meistarklases. Kopumā piedalījās vairāk kā 50 amatnieku un mājražotāju no visas Māras zemes. Arī interesentu un pircēju  netrūka visas dienas garumā. Tika sniegta informācija arī par tūrisma iespējām Zilo ezeru zemē. Visa reģiona tūrisma jomu Rīgā pārstāvēja Daugavpils novada pašvaldība „TAKA” un Daugavpils pilsētas tūrisma attīstības un informācijas aģentūra.

Daugavpils novads bija salīdzinoši plaši pārstāvēts – piedalījās Z/S Līdumi ar medu un koka izstrādājumiem, studija „Pūpoli” ar klūgu izstrādājumiem, Z/S Sēlija ar saviem mājas vīniem, Elita Poļikova ar adījumiem un suvenīriem, Lauris Pabērzs ar pašražoto alu. Savukārt Latgales plānošanas reģions stāstīja par speciālo ekonomisko zonu un citām biznesa iespējām Latgalē. Liela loma pasākuma organizatoriskajā ziņā bija Latgales tematiskajiem ciemiem, kas jau ir izveidojies kā īsts brends Latvijā, kuru atpazīst jau arī pāri Latvijas robežām.

Avots: Daugavpils novada pašvaldības aģentūra TAKA