Dodies velo piedzīvojumā pa Daugavpils novadu!

Izbaudi kustību prieku – dodies velo izbraucienā pa Daugavpils novadu, kuram pieder īstenas dabas bagātības – plašie meži, dzidrie, zilie ezeri un līkumotas upes. Piedāvājam izbaudīt 6 ainaviski skaistus velo maršrutus.

VELOMARŠRUTS NR. 778 “AUGŠZEMES EZERU LOKI” (KARTE)

Izzinošs velomaršruts, kas ietver sevī gan Daugavpils pilsētas Grīvas mikrorajonu ar savu savdabīgo apbūvi, gan īpaši aizsargājamo ainavu apvidu „Augšzeme“. Kopējais maršruta garums ir 56,5 km. Ainaviski, vizuāli un informatīvi maršruts ir ļoti daudzveidīgs. To izbraucot, iespējams tuvāk iepazīt latviešu, krievu, poļu, vācu kultūrvēsturisko mantojumu, populārākos tūrisma objektus un vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi. Šis maršruts ir marķēts ar ceļa zīmēm, kuras ir izvietotas krustojumos, kā arī pagriezienos.

Ceļa segums: Jaukts, asfalts, lauku ceļš, grants segums.

VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS”(KARTE)

Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu. Maršruts ved garām vairākiem vēsturiski un ainaviski interesantiem objektiem — Ostrovas putnu vērošanas tornim (šobrīd slēgts, notiek renovācija), Daniševkas vecticībnieku lūgšanu namam, Daniševkas Sv. Pētera un Pāvila pareizticīgo baznīcai, Mola muižas apbūvei, Višķu parkam, Višķu Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcai, Višķu sporta un atpūtas kompleksam, vairākām atpūtas vietām. Kopējais maršruta garums ir 17,8 km.

Ceļa segums: Jaukts, asfalts, lauku ceļš, grants segums.

REĢIONĀLAIS VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI” (KARTE)

Maršruts Nr.35 ir izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles ar baznīcām, pilīm un cietokšņiem, gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē, izbraucot gan pa labo, gan kreiso Daugavas krastu Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā, kas ir iekļauts Latvijas nacionālajā UNESCO sarakstā. Kopējais maršruta garums ir 122.8 km.

Ceļa segums: Asfalts, bruģēti velo celiņi, lauku ceļi bez seguma un takas, grants ceļi.

Šis maršruts marķēts ar ceļa zīmēm, kuras izvietotas krustojumos, kā arī pagriezienos. Maršrutā tāpat ir iekļauti informatīvie stendi.

VELOMARŠRUTS NR. 787 “SILENES DABAS PARKS” (KARTE)

Maršruts Nr.787 “Silenes dabas parks” ir izzinošs velomaršruts, kas ietver sevī Silenes dabas parka floras, faunas, ģeoloģiskās un kultūras vērtības.  Tā ceļš ved garām vairākām viesu mājām, viesnīcām, muižām (Ilgu un Šengeidas), zinātniskajai izpētes stacijai, vairākām privātkolekcijām, vienai no lielākajām koka baznīcām Latvijā. Kā viena no lielākajām maršruta vērtībām ir Silenes dabas parks, kas sevī ietver vairākus dabas liegumus, brīnišķīgus ezeru skatus. Kopējais maršruta garums ap 25 km.

Šo maršrutu plānots marķēt ar ceļa zīmēm, kas būs izvietotas krustojumos, kā arī pagriezienos.  Maršrutā tāpat ir iekļauti informatīvie stendi.

Svarīga informācija! Maršruts ved caur Pierobežas zonu. Tajā uzturoties, jābūt noformētai speciālai uzturēšanās caurlaidei un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Informācija : +371 67075616 un www.rs.gov.lv.

VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS” (KARTE)

Velomaršruts ved gar Sventes ezeru – vienu no dziļākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā. Sventes ezers ar apkārtējo teritoriju veido dabas parku “Svente”, kas, savukārt, ietilpst aizsargājamo ainavu apvidū ”Augšzeme”.

Kopējais maršruta garums ir ap 27 km. Visur ir grants un zemes ceļi.

VELOMARŠRUTA EUROVELO 11 LATGALES POSMS (KARTE)

Velomaršruta EuroVelo 11 Austrumlatvijas posms velobraucējus ieved Latvijas teritorijā cauri Zarasai pilsētai, tālāk pa dabas parku “Medemu ezeraine” un gar Sventes ezera krastu uz Daugavpili. No Daugavpils pa dabas parka “Daugavas loki” teritoriju uz Krāslavu, no kuras tālāk uz Aglonu un Dagdu. Tālāk ceļš ved cauri Rāznas nacionālajam parkam uz Ludzu un tālāk uz Rēzeknes pilsētu, kur  EV11 aiz Rēzeknes novada teritorijas pieslēdzas EV11 Vidzemes posmam.

“Daugavpils – Rēzekne” posma garums: ~ 270 km

Velo noma:

Silene Resort & SPA ****
Skrudalienas pagasts Daugavpils novads, +371 28692048, +371 25685051, info@silene.lv, www.silene.lv

Atpūtas vieta “Višķezers”
“Pilskalni”, Višķu pagasts, Ostrovas ciems, Daugavpils novads, +371 26549373, info@viskezers.lv

Atpūtas vieta “Romuļķi”
Slutišķi, Naujenes pagasts, Daugavpils novads, +371 26177457, romau@inbox.lv

Atpūtas komplekss “Lielbornes muiža”
„Lielbornes muiža“, Lielborne, Salienas pagasts, Daugavpils novads, +37129284480, www.lielbornesmuiza.lv

Atpūtas bāze “Virogna”
Vīrogna, Višķu pagasts, Daugavpils novads, +371 29532939, +371 29532933, www.virogna.lv

Informāciju sagatavoja:
Inna Bebre
Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”
+371 65424147
taka@dnd.lv