“Dyrbyni” attālināti izveidojuši videosveicienu “Ai, gaļdeņ”

Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” folkloras kopa “Dyrbyni” pērnā gada izskaņā plašākai publikai piedāvāja muzikālu videosveicienu “Ai, gaļdeņ”. Dziesmas tekstu latgaliski radījis kopas dalībnieks Jānis Sniķeris, iedvesmu gūstot ikrīta skrējienā pa mežu. Savukārt mūzika populāras Ziemassvētku dziesmas apdare.

Ideja par dziesmu radās kādā no iknedēļas attālinātajiem folkloras kopas “Dyrbyni” mēģinājumiem, kad Krišjānis ierosināja izveidot kaut ko priecīgu svētkiem gada nogalē. Pāris dienu laikā Jānis radīja tekstu, piedāvājot savu Ziemassvētku un gadu mijas stāstu.

Gan dziesmas ieraksts, gan video ir tapis no pašu dalībnieku veiktajiem ierakstiem savos viedtālruņos. Videoklips veidots līdzīgi kā tiešsaistes tikšanās forma, kad vienlaicīgi ekrānā ir redzami visu dalībnieku video. Videosveiciena “Ai, gaļdeņ” veidošanā piedalījās “Dyrbynu” Jānis, Krišjānis, Anita, Mārtiņš, Velga, Vita, Evita, Nauris, Marina un Anna. Video montēja Krišjānis un Guntis Kaminskis.

Videoklipa pirmatskaņojums notika 2020.gada 25. decembrī Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa’’ facebook profilā ar aicinājumu visiem, kam pietrūkst tradicionālās Ziemassvētku ballītes, sarīkot to virtuāli un meklēt svētku prieku vienkāršās lietās un norisēs. Meklēt svētku prieku laikā no 21. līdz 25.decembrim savos videoklipos aicināja arī parējie kultūras centra “Vārpa” kolektīvi un darbinieki.

Videosveicienu “Ai, gaļdeņ” var noskatīties internetvietnē “Youtube” https://youtu.be/dzqUJS5x96s

Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” folkloras kopa “Dyrbyni” izveidota 2007.gadā. Lai arī iepriekš kolektīvs ik gadu ir piedalījies ap 20 pasākumos, tomēr arī 2020. gads pandēmijas apstākļos ir bijis gana aktīvs – “Dyrbyni” ir piedalījušies starptautiskajā “Ģikšu danču naktī”, Latviešu kultūras dienās Baškortostānā, “Bļīņu svātkūs” ciemos pie folkloras kopas “Golūda” Preiļu novada Smelteros un koncertā “Pirmoreiz” jaunajā Slutišķu brīvdabas estrādē.

Teksts: Anna Briška