Dzejas dienas Berķenelē

11. septembrī, plkst. 13.00 Berķenelē notiks Dzejas dienu pasākums “Tepat taču ārā ir mīlīgais dārzs!”. Dzejas godināšanas svētki notiks Berķeneles dārzā, kur muzikālās apvienības “Rāmi Riti” koncertprogramma mīsies ar projekta “Ziedu svētkiem vieta” prezentāciju.

Saules dzejnieka Raiņa dzīvesvietā koncertprogramma ar nosaukumu “Saules dziesmas” noskaņos apmeklētājus uz sauli, vieglumu un prieku. Muzikālās apvienības vokāliste ir Inese Kozuliņa, viņa ir arī dziesmu autore un kopā ar “Rāmi Riti” mūziķiem piedalījās trīs mūzikas albumu tapšanā. Šobrīd Ineses dvēseles instruments ir balss un kokle, šajos abos mūziķe rod visdziļāko sevis izpausmi mūzikā. Ivars Štubis ir “Rāmi Riti” ģitārists, tai pat laikā piedalās arī vairākos citos muzikālos projektos, rada arī savu mūziku, izdevis albumu “Dabas miers”, kā arī aranžē tautasdziesmas, pielāgojot tās tautas deju horeogrāfijām.

Dārza tematika šajās Dzejas dienās ir īpaši aktuāla, jo 11.septembrī notiks arī projekta “Ziedu svētkiem vieta” prezentācija. Vairāku gadu garumā Berķenelē ir rīkotas mākslas akcijas un plenēri. Vēloties turpināt iedibināto tradīciju, arī šogad Berķenelē notika plenērs, kurš bija veltīts puķkopībai.

Dārzkopībai Latvijā ir senas un noturīgas tradīcijas, latvieši bija ne tikai čakla arāja tauta, bet arī prasmīgi dārznieki. Arī Pliekšānu ģimene rūpējās par sava dārza estētiku: audzēja ne tikai praktiskos dārzeņus, bet arī ziedus. Īpaši ziedus mīlēja Raiņa vecākā māsa Līze, viņas mīlestība uz ziediem un kopto puķu krāšņums ir ietekmējis arī nākošo dzejnieku. Dažādi ziedi, kas iepazīti jau bērnībā, bieži sastopami Raiņa dzejā.

Berķeneles pusmuižas dārza iekārtošanā savu artavu deva katrs no Pliekšānu ģimenes locekļiem, tāpēc plenēra aicinājām piedalīties radošās ģimenes.

Iedvesmu puķu dobju veidošanā dalībnieki rada Raiņa dzejā un dzīves stāstā. Rezultātā Berķeneles dārzs ir papildināts ar vairākām interesantām un oriģinālām puķu dobēm.

Aicinām dzejniekus un visus dzejas cienītājus svinēt Raiņa dzimšanas dienu Berķeneles Radošajā dārzā!

Konkurss notiks ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības noteikumus.

Informācija: 29272200, 26638038
www.rainamaja.lv