Dzejas dienas Maļinovā “Dzejas virpulī”

Tikai vienu valsi,
Rudeni, tev lūdzu –
Griez mani lapkritī šai!
Dejosim abi šovakar
Par godu vasarai…
(Gundega Salna)

Saulainajā 9.septembrī Maļinovas pagasta Vasiļovā pulcējās kupls skaits dzejnieku no Daugavpils krievu dzejnieku organizācijas. Ar pašu sacerētām, daudzveidīgajām dzejas rindām dzejnieki priecēja klausītājus gan Vasiļovā, gan pasākuma turpinājumā Maļinovā laukumā pie saieta nama. Dzejas dienu tikšanās Vasiļovā ir jau sena ļoti skaista tradīcija, kas neizzūd ar gadiem, tai ir īpaša aura, kas vieno dzejniekus un dzejas mīļotājus. Latvju tautas dižgara Jāņa Raiņa gars rada šo īpašo noskaņu, ko papildina  rudens lapu zelts.

Dzejas dienu pasākumā dalību ņēma Augšdaugavas novada domes deputāts Aleksejs Mackevičs kurš ar laba un veiksmes vēlējumiem pateicās dzejniekiem par viņu radošumu un gaišo domu lidojumu.

Ja nebūtu dzejas nebūtu arī dziesmu, un kādi gan svētki bez dziesmām un mūzikas. Dziedošā Vaļkovsku ģimene no Naujenes pagasta dāvāja klātesošajiem muzikālus sveicienus, kas vienoja visus kopīgā dziedāšanā, jo dziesmas ir visiem labi zināmas un tautā iemīļotas.

Neiztika arī bez tradicionālā Dzejas dienu cienasta Lielā zupas katla, kas silda klātesošo sirdi un dvēseli. Ar mīlestību vārītā zupa no kāpostiem ar baravikām, Žannas Avdejevas izpildījumā, izpelnījās dzejnieku veltītu dzejoli.

Maļinovas pagasta bibliotēkā bija skatāma un lasāma literāra izstāde “Dzejas valdzinājums”, kā arī neliela zibakcija, no augļiem un dārzeņiem radīti “dzīvnieciņi”.

Liels visiem paldies par brīnišķīgo Dzejas dienu pasākumu un pozitīvo enerģijas lādiņu. Uz tikšanos nākamajās Dzejas dienās!

Maļinovas pagasta bibliotēkas vadītāja E. Kokina.

Fotogrāfiju autore N. Davidova.