Edvīns Hadakovs izcīna 3. vietu Prezidenta balvas izcīņā

Sestdien un svētdien Ogrē tika aizvadīta Prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā. Sacensībās piedalījās visu trīs Baltijas valstu izlases, katrā disciplīnā ar 2 pārstāvjiem. Par izcīnīto vietu tiek piešķirti punkti pēc sekojošas skalas:
1. vieta – 6 punkti
2. vieta – 5 punkti,
3. vieta – 4 punkti,
4. vieta – 3 punkti,
5. vieta – 2 punkti,
6. vieta – 1 punkts.

Šoreiz Baltijas valstu sacensībās Latvijas izlase ierindojās trešajā vietā ar 247 punktiem. Par uzvarētāju kļuva Igaunija, kas ar viena punkta pārsvaru uzvarēja Lietuvu – 276 pret 275 punktiem.

Latvijas izlases sastāvā teicami startēja Daugavpils novada sporta skolas audzēknis Edvīns Hadakovs, kuram ir vēl tikai 17 gadi, bet uzrādot savu personisko un Latvijas sezonas labāko rezultātu tāllēkšanā (7,32m), Edvīns vīru konkurencē izcīnīja augsto 3. vietu. Paldies treneriem Janai un Dmitrijam Hadakoviem, kuri šajā sarežģītajā sezonā, kad COVID dēļ praktiski izkrita pirmssezonas treniņu posms, spēja sagatavot Edvīnu tādā līmenī, ka viņš sezonas gaitā vairākkārt uzlaboja gan savu personisko gan Latvijas sezonas labāko sasniegumu. Diemžēl, tā paša COVID dēļ, šogad nenotiek ne Eiropas ne Pasaules čempionāti, bija pamatotas cerības sagaidīt augstus rezultātus arī šajos forumos, tāpēc gaidīsim starptautiskus panākumus no šī sportiskā trio nākošajā sezonā!

Tāllēkšanas rezultāti Prezidenta balvas izcīņā:

VietaDalībnieksValstsRezultātsVējšIAAFKlasifikācija
1Tomas LotužisLTU7.551.51040Meistarkandidāts
2Hans-Christian HausenbergEST7.391.51006Meistarkandidāts
3Edvīns HadakovsLAT7.320.9991Meistarkandidāts
4Rain KaskEST7.070.1937I klase
5Airidas ZabarasLTU6.921.4905I klase
6Rinalds SmilgaLAT6.530.7822II klase

Info.: Jānis Skrinda, Daugavpils novada sporta skolas direktors