Folkloras kopa “Dyrbyni” festivālā saņem balvu

Sestdien, 11. maijā, Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” folkloras kopas “Dyrbyni” kapela piedalījās akustiskās mūzikas festivāla “Sudraba kaija” konkursā, kur saņēma Latvijas Nacionālā kultūras centra balvu par labāko skaņdarbu skatuves dejas horeogrāfijas izveidei un apmaksātu iespēju veikt skaņdarba profesionālu skaņu ierakstu.

Akustiskās mūzikas festivāls “Sudraba kaija” jau astoto reizi notika Salacgrīvas novada Liepupes pagasta tautas namā. Festivāla laikā notiek ne tikai plaši pazīstamu mūziķu un grupu koncerti, bet arī konkurss, kurā piedalās neakadēmiskās mūzikas grupas, dueti un individuālie izpildītāji. Šogad bija pavisam deviņi dalībnieki, kurus vērtēja profesionāla žūrija Valta Pūces vadībā.

Lai arī folkloras kopa “Dyrbyni” izveidota jau 2007. gadā, tomēr kapelas dalībnieki, Anita Lipska, Agnese Timofejeva, Anna Briška, Krišjānis Kaminskis, Jānis Sniķeris kopā sāka muzicēt tikai dažus mēnešus atpakaļ, lai sagatavotu programmu ar deju mūzikas pavadījumiem Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” deju ansambļa “Līksme” 50 gadu jubilejas koncertam. Līdz ar to, dalība festivālā “Sudraba kaija” bija jauns izaicinājums sagatavot arī vēl nespēlētas tautas mūzikas apdares, tostarp arī “Višķu polku”, kura tika izpildīta konkursā un kurai plānots profesionāls skaņu ieraksts.

Foto: pirmajā rindā no kreisās: Agnese Timofejeva, Anna Briška, Anita Lipska, otrajā rindā: Jānis Sniķeris, Mārtiņš Radiņš, Krišjānis Kaminskis.

Informāciju sagatavojusi:
Anna Briška,
Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa”
folkloras kopas “Dyrbyni” vadītāja