Ģimenes dienā Berķenelē tika veidots Saules labirints

Tradicionāli vasaras sezona Raiņa mājā Berķenelē sākas maija vidū ar Muzeju nakts pasākumu. Diemžēl šogad muzeja iekštelpas apmeklētājiem nebija pieejamas, taču muzeja viesi varēja baudīt svētkus krāšņajā, ziedošajā dārzā, kur saplaukuši koki un ziedi, zaļo zāle un pieejami apskatei dažādi vides mākslas objekti.

15. maijā Ģimenes dienu Berķeneles speciālisti piedāvāja svinēt, piedaloties vides objekta “Saules labirints” veidošanā. Berķeneles dārzā labirinta formā tiek stādīti koki un krūmi, kuri skatā no augšas atgādina saules formu. Jaunais mākslas objekts ir īpašs ar to, ka tā veidošanā var piedalīties jebkurš apmeklētājs, atliek tikai iegādāties kādu stādu un iestādīt to “Saules labirintā”.

Pirmajā “Saules labirinta” aplī tika iestādīti baltie un dzeltenie grimoņi (krūmaugi). Nākamo apli aicināsim stādīt mākslas plenēra “Ziedu svētkiem vieta” dalībniekus, kuru uzdevums būs ne tikai papildināt jau esošo mākslas objektu, bet, iedvesmojoties no Raiņa daiļrades, izveidot jaunu puķu dobi Berķeneles dārza teritorijā. Plenērā aicināsim piedalīties radošus māksliniekus kopā ar savām ģimenēm, jo arī Berķeneles pusmuižas dārza iekārtošanā savu artavu deva katrs no Pliekšānu ģimenes locekļiem.

Ģimenes dienas gaitā Berķeneles apmeklētājiem bija iespēja klausīties Raiņa dzejas ierakstus mājas terasē un aplūkot divas izstādes: dārza lapenē – izstādi “Rainis un fotogrāfija” un mājas logos – Dzintras Žvaginas fotogrāfiju izstādi ar zīmīgu nosaukumu “Aizloga”.

Pandēmijas laikā Raiņa mājā tika pilnveidotas esošās un izveidota jauna ekspozīcija “Pliekšānu viesistaba”. Pagaidām Berķeneles pusmuižas jauno iekārtojumu var redzēt tikai fotogrāfijās, taču ceram, ka muzeja durvis drīz tiks atvērtas un viesi varēs baudīt Pliekšānu dzimtas mantojuma burvību.

Raiņa māja Berķenelē
Kalkūnes pagasts, Daugavpils novads
t. 29272200, 26638038