Iedzīvotājiem pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas

Ārkārtējās situācijas laikā tiek turpinātas bezmaksas juridiskās konsultācijas Rīgā un Daugavpilī. Laika posmā no 2020.gada 12.oktobra līdz 19.novembrim tās saņēmuši jau vairāk kā 450 cilvēku – aptuveni 100 cilvēku Daugavpilī un 350 cilvēku Rīgā. Pilotprojekts abās pilsētās turpinās vēl līdz 4. decembrim.

Projekta īstenošanas pirmais mēnesis apliecina, ka iedzīvotajiem šāda veida atbalsts ir ļoti nepieciešams. Jautājumi, ar kādiem cilvēki vēršas pie juristiem, ir visdažādākie. Tie saistīti gan ar ģimenes tiesībām, gan īpašuma tiesiskajām attiecībām, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu darbību un iespējām gan saņemt, gan atstāt mantojumu.

Pilotprojekts tiek īstenots līdz 4.decembrim un tas tiek turpināts arī ārkārtas situācijas laikā, nodrošinot iespēju ievērot vismaz divu metru distanci un lietot sejas maskas, kā arī veicot apmeklētāju iepriekšēju pierakstu ar mērķi novērst rindu veidošanos.

Bezmaksas juridiskās konsultācijas līdz 4.decembrim ir pieejamas:

RĪGĀDAUGAVPILĪ
Brīvības ielā 49/53Parādes ielā 1
Pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienāsOtrdienās, ceturtdienās
Plkst. 9.00–19.00Plkst. 12.00–19.30

Ikviens iedzīvotājs var saņemt bezmaksas konsultāciju par jebkuru sev interesējošu juridisku jautājumu, tēmu vai problēmu.

Pirms ierašanās uz konsultāciju aicinām iepazīties ar informāciju par projekta norisi un pieņemšanas kārtību, kā arī sociālajā tīklā Facebook @Bezmaksasjuridiskāpalīdzība, rakstot e-pastu pilotprojekts@jpa.gov.lv vai zvanot uz numuru 29824103.

Bezmaksas juridiskās konsultācijas Rīgā un Daugavpilī tiek nodrošinātas ar Eiropas Komisijas Strukturālo reformu programmas atbalstu, lai stiprinātu pieeju tiesiskumam, attīstot un uzlabojot valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sistēmas. Projektu “Pieejas tiesiskumam stiprināšana Latvijā, veicinot mediācijas un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības pakalpojumus, kā arī atbalstot tiesu politikas attīstību un paaugstinot tiesas vadības kvalitāti” īsteno Tieslietu ministrija kopā ar Tiesu administrāciju.

Papildu informācija par projektu:
Inga Bite
Projekta nacionālā koordinatore
Mob. tel.: 29156749