Iedzīvotājus aicina pieteikties vakcinācijai pret Covid-19

Sadarbībā ar pašvaldību 3. jūnijā notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19 Daugavpils novadā. Uz vakcināciju īpaši tiek aicināti pieteikties seniori un iedzīvotāji, kam pašu spēkiem nav iespējas nokļūt līdz tuvākajam liela mēroga vakcinācijas centram Daugavpilī.

 Vakcinācija Daugavpils novadā ir paredzēta visiem iedzīvotājiem, bet īpaši aicinām pieteikties seniorus un iedzīvotājus ar hroniskām slimībām, kam pašu spēkiem ir grūtības nokļūt līdz tālākiem vakcinācijas punktiem.

Daugavpils novadā vakcinācija notiks 3. jūnijā:

  • no pulksten 09:00 – 12:00, pie Kalkūnes pagasta pārvaldes, adrese: Ķieģeļu iela 4, Kalkūni, Kalkūnes pagasts, Daugavpils novads, tālrunis pieteikumiem: 65440835;
  • no pulksten 13:00 – 16:00 pie Sventes pagasta pārvaldes, adrese: Alejas iela 9, Svente, Sventes pagasts, Daugavpils novads, tālrunis pieteikumiem: 65429094.

Vakcinācija notiks ar Johnson&Johnson vakcīnu Janssen. Šīs vakcīnas priekšrocība ir tā, ka nepieciešama tikai viena vakcīnas deva. Saņemot Janssen vakcīnu, aizsargājoša ietekme sākas jau pēc 14 dienām kopš vakcīnas saņemšanas. Pētījumos Janssen Covid-19 vakcīnas blakus reakcijas bija vieglas vai vidējas  un izzuda pāris dienas pēc vakcinācijas. Visbiežākās blakusreakcijas bija sāpes injekcijas vietā, galvassāpes, nogurums, muskuļu sāpes un slikta dūša. Vakcīnas sagaidāmās blakusreakcijas ir mazāk izteiktas senioriem.

Iedzīvotājiem, ierodoties uz vakcinācijas vietu, ir jāņem līdzi pase vai personas apliecība, citi papildus apliecinājumi nav nepieciešami.