Iesniegt ienākumu deklarācijas var palīdzēt VPVKAC

No 1. marta sākas Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana gan tiem nodokļu maksātājiem, kam tas jādara obligāti, gan tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem,  atgādina Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Kā līdz šim, personām, kurām gada ienākumu deklarācija jāsniedz obligāti, tas jāizdara laika periodā no 1. marta līdz 1. jūnijam.

Ja gada ienākumi pārsniedz 55 000,00 EUR, tad deklarācija jāiesniedz no 1. aprīļa līdz 1. jūlijam.

Gan brīvprātīgās, gan obligātās ienākumu deklarācijas iesniegšanas gadījumā par katru gadu jāiesniedz atsevišķa gada ienākumu deklarācija.

Valsts amatpersonām deklarācija par 2019. gadu ir jāiesniedz līdz 1. aprīlim (ieskaitot).

Deklarācijas iesniedzamas, izmantojot VID EDS, kas ļauj ietaupīt laiku, jo deklarācijā automātiski tiks atspoguļoti jūsu gūtie ienākumi, ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliekamie ienākumi, informācija no kredītiestādēm par veiktajām iemaksām pensiju fondos, informācija no apdrošināšanas sabiedrībām par veiktajām iemaksām par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī pārnestie attaisnotie izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem no iepriekšējiem gadiem.

Automātiski no datu bāzēm deklarācijā tiek ielasīta informācija par augstskolām veiktajiem maksājumiem, iemaksām privātajos pensiju fondos, veselības un dzīvības apdrošināšanu.

Lai saņemtu e-pakalpojumu, nepieciešams autentificēties ar savu internetbanku, eID karti vai elektroniskā paraksta viedkarti, vai ar VID piešķirto lietotājvārdu un paroli.

!!! Sagatavot un iesniegt ienākumu deklarācijas iedzīvotājiem palīdzēs Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (VPVKAC).

Pirmdienās iedzīvotāji var saņemt VPVKAC pakalpojumus Daugavpils novada domē, 2. kabinetā (Rīgas iela 2, Daugavpils) no plkst. 8:30 līdz 16:30.

Pārējās darbdienās apmeklētāju pieņemšana notiek Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrā Višķu pagastā (Skolas ielā 17, Špoģi, Daugavpils novads).

Darba laiks:

Otrdien: 08:00 – 16 :30 (pārtraukums 12:00-12:30);

Trešdien: 08:00 – 16 :30 (pārtraukums 12:00-12:30)

Ceturtdien: 08:00 – 16 :30 (pārtraukums 12:00-12:30);

Piektdien: 08:00 – 15 :30 (pārtraukums 12:00-12:30);

Sestdiena, Svētdiena – BRĪVS

Tālr.: 66954816, e-pasts: daugavpils@pakalpojumucentri.lv, kontaktpersona: Ruta Grustāne.

Videopamācība, kā pievietot izdevumu čekus

Kā iesniegt deklarāciju