Izbaudi vienu no senākajiem pirts veidiem – melno pirti Daugavpils novadā

Pirts jau izsenis ir bijusi iecienīta miera, ķermeņa un gara atveseļošanās vieta. Vieta, kur sasildīties, atpūsties un uzņemt spēkus ikdienai. Daugavpils novadā ir pieejams bagāts pirtu piedāvājums. Šoreiz Daugavpils novada tūrisma aģentūra “TAKA” piedāvā nelielu apkopojumu par “Melno pirti”, kas tiek uzskatīts par vienu no senākajiem pirts veidiem.

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, kā arī izpērties melnajā pirtiņā šajās drūmajās dienās, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna” (adrese: Vīrogna, Višķu pagasts; tālrunis: +371 29532939, +371 29532933).

Brīvdienu mājās “Beibuki” (adrese: Viļuši 4, Viļuši, Naujenes pagasts, tālrunis: +371 29493121), kas atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, tiek arī piedāvāta melnā pirts, kā arī apsildāmais kubls. Tiek piedāvāti arī pirtnieces pakalpojumi un iespēja izbaudīt latviskās pirts pēršanās rituālu.

Melnā pirts ir pieejama arī viesu mājā “Ezermala” (adrese: Ezermala, Sventes pagasts, tālrunis: +371 29455141), kas atrodas gleznainā vietā – dabas parka “Svente” teritorijā blakus Sventes ezeram.

Viesu māja “Fortūna” (adrese: Lauceses pagasts, tālrunis: +371 27097517) atrodas 5 minūšu braucienā no Daugavpils centra un piedāvā lielisku iespēju pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai draugiem, uzlabojot savu fizisko un garīgo stāvokli melnajā pirtī.

Visiem klusuma un veselības baudītājiem Melnā pirts tiek piedāvāta arī viesu mājā “Mežmalas” (adrese: “Mežmalas”, Baraviki, Līksnas pagasts, tālrunis: +371 22442529), kas atrodas aptuveni 25 km no Daugavpils, ciematā ar romantisku un gardu nosaukumu „Baraviki”.

Brīvdienu māja “Meža skuķi” (adrese: Inikši, Vaboles pagasts, tālrunis: +371 26525648) atrodas Inikšu mežezera krastā un piedāva lielisku iespēju baudīt īpašo melnās pirts dienu kopā ar profesionālu pirtnieci.

Daugavpils novadā ir pieejami īstas pirts meistares, pirts skolas pasniedzējas Dzintras Abarones pirts pakalpojumi.  Pirts rituāli tiek realizēti Daugavpils novada Višķu pagastā. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa tālruni: 29146684. Visi materiāli un dvieļi tiek nodrošināti. Līdzi jāņem savas pirts čības un halāts.