Izglītības programmu īstenošanas vietā “Višķi” turpinās uzņemšana mācībām

Daugavpils Būvniecības tehnikuma Izglītības programmu īstenošanas vietā ”Višķi” izsludināta uzņemšana divās apmācību pamatprogrammās. Nākamā m. g. studējošie var pieteikties Augkopības tehniķa un Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa specialitātēm. Mācību ilgums ir 1,5 gads.

”Lauksaimniecība vienmēr ir bijusi nozīmīga nozare Latvijā. Gan reģiona attīstībā, gan arī darba tirgū. Nozare ļoti strauji attīstās, pieaug darba ražīgums tajā, līdz ar to pieaug prasības arī jaunajiem speciālistiem un jaunām darba rokām, kas būtu prasmīgas un zinošas savā nozarē,” skaidro struktūrvienības vadītāja izglītības jomā Anita Lāčauniece.


Izglītības programmu īstenošanas vietas ”Višķi” vadītāja izglītības jomā Anita Lāčauniece

Augkopības tehniķa profesija ir tas, ko tautā sauc par agronomu, skaidro mācību iestādes pasniedzējs. Tas ir cilvēks, kuram ir zināšanas par augkopību un lopkopību, kā piemēram, zālāja, graudaugu un stādu audzēšanu, jāprot dabūt maksimālo piena izslaukumu un jāveic arī citas lietas. Savukārt mehanizācijas speciālists vairāk tiek apmācīts tehniskajām lietām, kā traktora un citu agregātu salabošana un apkalpošana. Speciālistam jāprot rīkoties ar elektroniku un hidrosistēmām, kā arī  jāpārzina mehānika.

”Tehnoloģiju attīstības intensitāte ir ļoti strauja, tādēļ mācību iestāde nevar iegādāties pilnīgi visu aprīkojumu, lai maksimāli nodrošināt mācības. Mēs sadarbojamies ar uzņēmumiem, kuri Latvijā ir spēcīgi tieši spēkratu mehanizācijas un remonta nozarēs, lai varētu mūsu audzēkņus tajos iesaistīt un izmantot uzņēmumu vienības, lai ar tām varētu mācīties jaunie profesionāļi,” atzīst Modris Blūmentāls, kurš ir izglītības programmu īstenošanas vietas ”Višķi” pasniedzējs.


Izglītības programmu īstenošanas vietas ”Višķi” pasniedzējs Modris Blūmentāls

Tāpat pašā Višķu izglītības iestādē ir salīdzinoši spēcīga lauksaimniecības tehnikas bāze, kur ir dažāda veida agregāti, kuri tiek izmantoti mācību prakses laikā. Tas palīdz audzēkņiem iegūt nepieciešamās iemaņas darbam reālajos apstākļos. Ar skolas tehniku studējošie apgūst rulonu veidošanu, ražas novākšanu ar kombainu un citas prasmes.

Mācības var apgūt abu dzimumu pārstāvji. Tam par piemēro kalpo Asnāte Pujiņa, kura ar skolas tehniku demonstrē savas spējas. Viņa traktorvadīšanas eksāmenu nolika no pirmās reizes, un, kā atzīst pasniedzēji, prot salabot arī tehniku. Ar mācībām un pasniedzējiem Višķos meitene ir apmierināta.

”Pasniedzēji ir forši. Tādus vēl ir jāatrod, kuri ar savu sirdi un dvēseli grib iemācīt audzēkņus visām savām zināšanām.”


Asnāte Pujiņa traktora vadīšana laikā

Modris Blūmentāls skaidro, ka pieprasījums pēc darba rokām attiecīgajās specialitātēs saglabājas liels, ir jābūt tikai vēlmei strādāt: ”Mūsdienās darba devēji vēlās cilvēku, kas vēlētos darīt lietas, vai tas būtu remonts, stādu audzēšana, graudkopība, lopkopība, tādu kurš ”deg” šajā nozarē. Tādēļ pirms uzsākt šādas mācības ir vērts sev pajautāt ”Vai tiešām es to vēlos?”, bet mēs nekad nezinām, kamēr neizmēģinām. Ļoti svarīgi ir pamēģināt savas spējas, jo tad tu arī saproti vai tas ir priekš tevis.”  


Mācību laikā audzēkņiem ir iespēja iziet praksi ar moderno tehniku

Studējošiem Višķos ir iespēja nodarboties arī ārpusklases nodarbībās Višķu pagasta jauniešu centrā, kā arī izmantot Daugavpils Būvniecības tehnikuma piedāvātās iespējas. Jauniešiem, kas izvēlēsies mācīties Višķos tiek piedāvāta arī dienesta viesnīca, kur istabiņās varēs dzīvot pa diviem un četriem cilvēkiem.

Audzēkņi studē valsts budžeta grupās un stipendija sasniedz 150 eiro mēnesī. Jāatzīmē, ka mācīties iespējams visiem, jo vecuma ierobežojumi nepastāv.

Minētajās izglītības programmās var iestāties interesenti ar vismaz vidējo izglītību. Dokumenti jāiesniedz līdz 15. augustam.