Izglītības iestāžu audzēkņus turpina nodrošināt ar pārtikas pakām

Kad sākās pārtikas paku piegāde?

Līdz ar ārkārtējās situācijas iestāšanos 2020. gada novembrī.

Kas tiek ēdināts?

Daugavpils novada izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 9. klasei. Pēc 9. klases pārtikas pakas saņem jaunieši no trūcīgām ģimenēm, kas deklarēti Daugavpils novadā.

Kas ietilpst pārtikas pakās?

Pārtikas pakās tiek pasniegti dažādi produkti. Vienas pakas saturs, kuru izsniedza Naujenes pagasta Lāču pamatskolā: āboli, saldskābmaize, baltmaize, makaroni, milti, auzu pārslas, konservētās pupiņas, konservētie zirnīši, eļļa, kakao, griķi, sula, cīsiņi, desa, manna, olas, smalkmaizītes, piens, cukurs, sviests, siers, kukurūzas pārslas, biezpiena sieriņš, jogurts.

Vai mainās pakas saturs un uzturvērtība?

Produktu klāsts pakās var tikt daļēji mainīts. Piemēram, kādā citā pakā Demenes pagastā tika ievietoti arī skumbrijas konservi, cepumi, kāposti. Nemainīgs paliek tikai tajās esošais produktu uzturvērtības daudzums, kas skolēniem ir jāsaņem ikdienā.

Kā notiek sadales process?

Skolas sakomplektē gatavās pakas, savukārt pagasti uzņemas to piegādi, ja audzēknis dzīvo tālu no skolas. Tie, kas dzīvo blakus, ierodas pēc pakām paši.

Ko saka vecāki?

Katrs no mums vēlētos redzēt pārtikas pakās kaut ko sev vairāk tīkamu, bet ir jāatceras, ka pakas tiek komplektētas saskaņā ar MK prasībām. Kopumā vecāki par tām atstāj pozitīvas atsauksmes. Arī produktu kvalitāte ir pietiekoši augsta, bērniem tie garšo. Sociālajos tīklos cilvēki arī raksta, ka paku saturs pat neietilpst kadrā.