Izstāde “Mans tautastērps” Daugavpilī

Aicinām visus, kam ir mantots vai paša radīts tautastērps un kas vēlas to parādīt arī citiem, pieteikties dalībai izstādes “Mans tautastērps” atkāšanas pasākumā, kas notiks piektdien, 28. septembrī, plkst. 18.00 Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa”. Pieteikšanās iespējama, rakstot e.pastu anita.lipska@dnkp.lv vai zvanot par m.telefonu 26362572

No 28.septembra līdz 3.novembrim Daugavpils novada kultūras centrā “Vārpa” būs iespēja aplūkot izstādi “Mans tautastērps”, bet izstādes atklāšanas dienā 28.septembrī plkst. 18.00 varēs satikt projekta radošo komandu un dalībniekus, tērptus tautastērpos, kā arī aplūkot un iegādāties šī projekta grāmatu.

“Mans tautastērps” ir brīvprātīgā darba projekts, kurš aizsākās 2015. gada rudenī ar mērķi izveidot gada kalendāru ar 12 tautastērpu stāstiem un fotogrāfijām, bet šobrīd stāstu ir jau desmit reizes vairāk. Projekta moto – pašas radīts vai mantots, bet mans tautastērps.

Ieceres radošā komanda – Ilze Strēle, Ginta Zaumane un Dace Sadaka apkopo mūsdienu latvju sievu, vīru un ģimeņu stāstus par viņu īpašajiem tērpiem. Tie ir stāsti, kurus atklāj paši tautastērpu īpašnieki – par savām sajūtām, par savu dzimtu, par satiktajiem meistariem, par sev svarīgo. Šie stāsti tiek iemūžināti fotogrāfijās, papildināti ar dzejas rindām un miniatūriem izšuvumiem, kuri akcentē īpašo projekta simbolu – ziedu vainadziņu.

Kopš pirmās izstādes “Mans tautastērps” atklāšanas 2017. gada 1. aprīlī pagājis vairāk nekā gads – izstādes apjoms ir krietni audzis un tā viesojusies 17 dažādās Latvijas pilsētās un ciematos, radot latviskuma daudzināšanas svētkus. Izstāžu cikls tupināsies līdz 2018. gada beigām, aptverot vēl 5 Latvijas pilsētas. Līdzīgi kā citās pilsētās un ciemos, arī Daugavpilī  būs iespēja satikt projekta dalībniekus dažādu Latvijas novadu tautastērpos!

Pirms pavisam neilga laika dienasgaismu ir ieraudzījusi grāmata “Mans tautastērps” un tajā ikviens var iepazīt latviešu tautastērpu nēsātājam svarīgo – mantoto, paša radīto vai no jauna izdomāto. Tā ir grāmata, kurā apkopots materiāls par Latvijas simtgades laikā sastopamajiem tērpiem – gan precīzām kopijām, gan stilizētiem tautastērpiem, gan raksturtērpiem. Tā ir vērtība, kurā smelties iedvesmu šodienai un nākotnei.

Papildu informācija:
Ilze Strēle
Biedrības “Mans tautastērps” valdes locekle
Tālr.: 29122330
E-pasts: manstautasterps@gmail.com
www.manstautasterps.lv