Jaunas iespējas vakcinēties Latgalē

Turpinoties iedzīvotāju pastiprinātai interesei par vakcināciju pret Covid-19, tiek piedāvātas jaunas iespējas saņemt vakcīnas – Rīgais apkaimēs tiek vērti pagaidu vakcinācijas punkti daudzdzīvokļu māju tuvumā, notiek intensīva pagastu vakcinācija, Rēzeknē, Dagavpilī un Jēkabpilī drīzumā vakcīnas pret Covid-19 varēs saņemt vakcīnbusos.

Šonedēļ Rīgas apkaimēs sākuši darboties pagaidu vakcinācijas punkti: iespēja saņemt vakcīnu pret Covid-19 tajos jau ir Bolderājas iedzīvotājiem Gobas un Lemešu ielu krustojumā un Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem Vemīlgrāvja tirgus teritorijā. Plānots, ka jau tuvākajā laikā Rīgas apkaimēs tiks izvietoti vēl vairāki šādi pagaidu vakcinācijas punkti, t.sk. Sarkandaugavā, Pļavniekos u.c. Savukārt, līdz 25. novembrim tiek pagarināts vakcīnbusu darbības laiks Rīgas apkaimēs, saglabājot to maršrutus, nedēļas dienas un laikus (vakcīnbusu darbības grafiks atrodams šeit).

Šonedēļ izbraukuma vakcinācija notiek Bauskas novada pagastos, savukārt nākamnedēļ izbraukuma vakcinācija notiks 25 Ludzas novada pagastos un mazpilsētās – Isnaudas, Vescslabadas, Nirzas, Rundēnu, Lauderu, Pildas, Ņukšu, Kivdolova, Lucmuižas, Līdumnieku, Felicianova, Pušmucovas u.c. pagastos un pilsētās, kā arī no Dobelē, Kuldīgā, Rēzeknes novadā – Liužā, Ozolmuižā, Audriņos, kā arī Krāslavas novada pagastos un mazpilsētās.  

Rēzeknē nākamnedēļ tiks atvērts vakcinācijas punkts Atbrīvošanas alejā 106, sāks kursēt vakcīnbuss un notiks izbraukuma vakcinācija. Plānots, ka tuvākajā laikā divi vakcīnbusi sāks kursēt Daugavpilī un viens Jēkabpilī.

Vakcīnas pret Covid-19 iedzīvotāji var saņemt pie saviem ģimenes ārstiem (no 1. oktobra ģimenes ārstiem obligāti ir jānodrošina vakcinācija vai vismaz jāsazinās ar saviem pacientiem un jāvirza pie vakcinācijas veicējiem) un ārstniecības iestādēs (informācija par visiem 923 vakcinācijas kabinetiem Latvijā atrodas šeit), vakcinācijas punktos tirdzniecības centros (darba laiki atrodami šeit). Latvijā darbojas 12 vakcinācijas centri, kā arī vakcinācijas punkti tidzniecības centros, notiek izbraukuma vakcinācijas Latvijas novados un Rīgas apkaimēs, Rīgas apkaimēs tiek izvietoti 8 vakcinācijas punkti.

Pieteikšanās vakcinācijai pret Covid-19

  1. Pie sava ģimenes ārsta (pēc pieraksta)
  2. Ārstniecības iestādēs – vakcinācijas kabinetu saraksts un karte (pēc pieraksta)
  3. Zvanot vakcinācijas infotālrunim 8989
  4. Portālā manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem, par vakcīnām, vakcināciju, tostarp par vakcīnu drošumu, izstrādāšanu, reģistrēšanu, vakcīnas izstrādāšanas ātrumu, informācija par Latvijā pieejamām vakcīnām, potenciālajām blakusparādībām u.c. jautājumiem atrodamas šeit. Latvijā ir pietiekams vakcīnu skaits, lai vakcīnas pret Covid-19 saņemtu ikviens, kas pieņēmis lēmumu vakcinēties. Vakcīna ir efektīvs veids, kā pasargāt sevi un savējos!

Kontakti:
Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa
Inga Vasiļjeva, inga.vasiljeva@vmnvd.gov.lv, 29276111