Jaunieši devās pie vientuļajiem ļaudīm sakopt viņu māju apkārtni

Ikvienam no mums ir vēlme darīt otram labu un sniegt atbalstu grūtā brīdī. Ne visiem šī iespēja ir brīvi pieejama, un kādreiz varbūt pietrūkst ideju, kur un kā to darīt. Vēl jo vairāk šobrīd, kad tik ļoti ir ierobežota iespēja tikties, būt kopā un atbalstīt vienam otru, vajadzība pēc dažāda veida palīdzības un atbalsta ir dubultojusies.

“Labo darbu nedēļa” ir lielisks instruments un platforma, kas ļauj aizsākt palīdzēšanas un brīvprātības procesus, lai tos turpinātu arī nākotnē un meklētu jaunus risinājumus, kā sniegt atbalstu ierobežotos apstākļos.

“Labo darbu nedēļa” ir laiks, kad tiek aicināts palīdzēt gan līdzcilvēkiem, gan dzīvniekiem, gan Latvijas dabai, gan sabiedrībai kopumā. Tā ir  nedēļa, kad visa Latvijas sabiedrība tiek  aicināta paveikt lielus vai mazus darbus. Darbu, kas neprasa finansiālu ieguldījumu, tikai brīvo laiku un darbu. Darbu, kas ir pašu ierosināts, izplānots un īstenots.

Daugavpils novadā jaunieši izrādīja savu aktivitāti dažādos veidos. Līksnā piecas jaunietes sakopa vietējās katoļu baznīcas telpas. Ar to nodarbojās Vaboles 45. gaidu vienības meitenes, kas rosījās pie ērģeļu telpām.

Tāpat Līksnas pagastā cita jauniešu grupa, arī piecu cilvēku sastāvā, devās pie vientuļajiem pagasta iedzīvotājiem, lai uzkopt viņu māju apkārtni. Aktīvie akcijas dalībnieki izpalīdzēja ar logu mazgāšanu, sagrāba nokritušās lapas un novāca noziedējušās puķes. To paveica biedrība ”Līksnas jauniešu kopiena”.

Vaboles pagastā jaunatne izplatīja Daugavpils novada informatīvo izdevumu ”Daugavpils Novada Vēstis”. To veica 45. gaidu vienības trīs meitenes, kuras iznēsāja informatīvo izdevumu Vaboles ciema iedzīvotājiem – kopumā apmeklējot četras daudzdzīvokļu mājas un 20 privātmājas, kā arī piedāvāja informatīvo izdevumu satiktajiem pagasta iedzīvotājiem.

Tāpat Vabolē 45. gaidu vienības piecas meitenes devās uz Skrindu dzimtas muzeju, lai nomizot un sagriezt ābolus žāvēšanai. Izžāvētie āboli tiks izmantoti radošajās darbnīcās Kulināra mantojuma pasākumos muzejā.

„Labo darbu nedēļa„ ir lieliska iespēja Latvijas iedzīvotājiem mācīt un ar praktiskiem piemēriem rādīt, ka darīt labu otram un sabiedrībai, nesaņemot finansiālu atalgojumu, tā ir norma un tam jābūt pašsaprotamam.

Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Informāciju apkopoja: Dainis Bitiņš