Kalkūnē, Medumos, Salienā un Līksnā tiks pārbūvēti grants ceļu posmi

Lauku atbalsta dienesta finansētā projekta “Daugavpils novada pašvaldības ceļu pārbūve” ietvaros, šogad tiks uzsākti pārbūves darbi ceļu posmiem četros pagastos – “Palabiški – Buras” Kalkūnes pagastā, “Liepnieki – Atvari” Medumu pagastā, “Saliena – Sergijevka”, “Stenderi – Ormaņi – Adamovo – Šlapaki” Salienas pagastā un “Kudeiki – Ķirupe” , “Sterikāni – Ķirupe” Līksnas pagastā.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 567 290 eiro, no kurām 90% sedz ELFLA un 10% – pašvaldība. Pašvaldības projekta līdzfinansējums tiks nodrošināts, ņemot aizņēmumu Valsts kasē. Projektu realizācija noritēs 2018.-2019. gadā.

Atgādinām, ka ar LAD atbalstu novadā tiek pārbūvēti pašvaldību grantsceļi bez cietā seguma ar mērķi veicināt vietējo uzņēmējdarbību un saglabāt apdzīvotību. Projekta ietvaros ceļiem tiek izveidoti un sakārtoti sāngrāvji, meliorācijas grāvjos tiek nomainītas lielās caurtekas, izveidotas ērtas nobrauktuves uz dzīvojamām mājām, kā arī paplašināti ceļa posmi, kur tie ir dabiski sašaurinājušies. Pērn šādi darbi tika veikti Dubnas, Vaboles, Kalupes, Sventes un Višķu pagastā.