Karjeras izglītības programmā “Ēnu diena” novada domē piedalījās 14 skolēni

Jau devīto gadu pēc kārtas Daugavpils novada dome atbalsta karjeras izglītības akciju „Ēnu diena”, kas norisinās visā Latvijā. Ēnu diena skolu jauniešiem dod iespēju pavadīt vairākas stundas kopā ar interesējošas profesijas pārstāvi un praksē iepazīt savas nākotnes nodarbes visdažādākos aspektus. Darbiniekiem Ēnu diena ir lieliska iespēja iedvesmot savus nākamos kolēģus mērķtiecīgai karjerai, kā arī iespēja paskatīties uz savu profesiju un tās ikdienu no malas.

Šogad novada domes darbiniekus “ēnoja” 14 Daugavpils pilsētas un novada skolēni. Tie vēroja domes speciālistu darbu Finanšu un Attīstības pārvaldē, Informācijas un sabiedrisko attiecību un Audita daļā, Dzimtsarakstu, Juridiskajā, Budžeta, Sporta un Īpašuma nodaļā, pašvaldības aģentūrā “TAKA”, kā arī Būvvaldē un Sociālajā dienestā. Divi skolēni kopā ar izvēlēto profesiju pārstāvjiem devās izbraukumos.

Kopumā Daugavpils novada domes profils vortalā www.enudiena.lv saņēma 35 pieteikumus. Dalībai akcijā tika apstiprināti tikai atbilstošākie kandidāti. Pērn Daugavpils novada domē “ēnoja” 13 skolēni vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Viskuplāk pārstāvētas arī šogad bija pilsētas skolas, kas liek secināt, ka novada skolēni izvēlas “ēnot” citu pašvaldību un iestāžu speciālistus, nereti aizbraucot uz attālākajām pilsētām un novadiem.

Savās anketās skolēni augsti novērtēja novada darbinieku veikumu un novada pašvaldības tēlu. Vairāki skolēni jau tagad skaidri zina, par ko vēlēsies kļūt nākotnē, savu izvēli “Ēnu dienā” vien apstiprinot. Daudziem skolēniem patika vērot novada domes darbinieku profesijas nianses ārpus novada domes telpām, kas viņos izraisīja lielu interesi.

“Domāju, ka auditora pienākumos ietilpst tikai pārbaudes, bet Ēnu dienā uzzināju, ka jāprot strādāt arī ar likumiem, jāprot komunicēt ar cilvēkiem, kā arī jārīko konsultācijas,” savos novērojumos dalījās Ilūkstes Raiņa vidusskolas skolniece Eva Evelīna Repkova, kura ēnoja Audita daļas vadītāju Viju Jegorovu.

 “Bija ļoti interesanti, uzzināju daudz jauna par sociālā darbinieka profesiju. Sazinājos ar ļoti draudzīgu kolektīvu un šie cilvēki motivēja mani. Paldies viņiem!”, tā anketā raksta Daugavpils 3. vidusskolas 12. klases skolniece Diāna Ahmedova, kura ēnoja Sociālā dienesta vadītāju Annu Jegorovu.

“Nolēmu ēnot Finanšu pārvaldes vadītāju, jo šobrīd apgūstu izglītības programmu Banku zinībās un finansēs, tāpēc vēlējos iepazīt vairāk šo profesiju. Bija interesanti pavērot, kā tiek risinātas dažādas ar darbu saistītas problēmas. Vēlētos, lai Daugavpils novada dome būtu mana pirmā prakses vieta,” apņēmības pilna ir Malnavas koledžas 3. kursa studente Santa Mukāne, kura ēnoja Irēnu Timšāni.

Savukārt Karīnai Maļinovskai (Daugavpils Vienības pamatskola) un Janai Fedotovai (J.Raiņa Daugavpils 6. vidusskola) interesantākais bija brauciens uz objekta apskati Vaboles pagastā kopā ar Būvvaldes vadītāju un novada galveno arhitekti Nansiju Tamani.

Savukārt Daugavpils Valsts ģimnāzijas 10.klases skolēns Mārtiņš Konošonoks ēnoja Sporta nodaļas vadītāju Gunāru Kucinu, Mārtiņu interesē sports, jo pats atzīstamā līmenī nodarbojas ar vieglatlētiku. Viņaprāt, Ēnu diena ir laba iespēja, lai iepazītu profesiju un saprastu, vai tā ir joma, kas ir tuva un varētu nākotnē interesēt.

Tikmēr Sventes vidusskolas 12. Klases skolniece Jevgeņija Kalinčuka “ēnoja” pašvaldības aģentūras “TAKA” direktora p.i. Janu Keziku, kopā apmeklējot semināru Preiļu novadā par konkurences kropļošanu tūrismā.

Par piedalīšanos Ēnu dienā katram skolēnam Daugavpils novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aivars Rasčevskis izsniedza Apliecinājuma zīmi, kas kalpos gan kā attaisnojums stundu kavēšanai, gan kā novērtējums par dalību šajā akcijā, ko vēlāk varēs pievienot savam CV.

FOTOGALERIJA