Konkurss „Rok maratons 2018”

Divdesmit gadus atpakaļ Daugavpilī notika pirmais rok –  pop instrumentālās mūzikas dažādu stilu izpildītāju rokgrupu konkurss “Ķīmiskā reakcija”, kuru organizēja rok mūzikas kustības melomāns un entuziasts Henriks Barkovskis. Sākumā konkurss  noritēja Daugavpils Ķīmiķu kultūras namā. Žūrijā tika aicināti populāri mūziķi no Rīgas. Tas veicināja konkursa un Daugavpils labāko instrumentālo rokgrupu atpazīstamību visā Latvijā. Daugavpils rokgrupa “CROSSFIRE”  piedalījās populārajā starptautiskajā festivālā Liepājas dzintars. Daugavpils pilsētas dome finansiāli atbalsta konkursa norisi

Šogad, pateicoties Daugavpils pilsētas domes atbalstam, notika  konkurss „Rok maratons 2018”, kurā piedalījās piecas grupas no Daugavpils: “KILL THE RADIO”, “SMOKE&BREEZE”, “DOWN TO HEAVEN”, “LUST’N’DUST” un “HARDWELD”. Bet Daugavpils novadu pārstāvēja divas grupas: Špoģu Mūzikas un mākslas skolas “Lauku studijas” grupa “MAŽORS” kā konkursa dalībnieks un grupa “NAVIGATORS” kā konkursa goda viesis. Kā goda viesi piedalījās arī divas grupas no Rīgas.

Novērtējot instrumentālo grupu uzstāšanas programmu, žūrija piešķīra 1.vietu grupai “SMOKE&BREEZE”, 2.vietu grupai “HARDWELD”, 3.vietu grupai “LUST’N’DUST”. Grupa “MAŽORS” ieguva skatītāju simpātiju balvu. Tika pasniegtas arī atzinības atsevišķajās nominācijas “labākais basģitārists”, “labākais ģitārists”, “labākais bundzinieks” un “labākais taustiņmeistars”.