Kremācijas pakalpojumi dzīvniekiem Daugavpils novadā

Demenes pagastā, SIA “AKAI” notika konkursa “Sējējs 2019” vērtēšanas komisijas izbraukums, kas tika akcentēts uz kremācijas un rituālo pakalpojumu lolojumdzīvniekiem “BIO-BĒRES” iepazīšanos. Komisija tika iepazīstināta ar krematorijas tapšanas procesu, pakalpojumu klāstu, ka arī iemesliem, kuru dēļ tika izstrādāts šis projekts.

Kompleksa direktore Žaneta Sosnāre pastāstīja par krematoriju, pakalpojumu veidiem un projekta realizāciju. “Latvijā, līdz šim brīdim, kremācija dzīvniekiem bija pieejama tikai Rīgā un Jelgavā, taču tagad tā ir pieejama arī Latgalē. Šis projekts bija mūsu sapnis. Projekta realizācija tapa 2 gadus. Bija arī daudz grūtību: laikapstākļi, kuri traucēja ceļa būvēšanai,  kā arī bija nepieciešams noformēt ļoti daudz dokumentācijas.”

Projekts “BIO-BĒRES” lolojumdzīvniekiem ir pieejams divos formātos: individuālā kremācija un kopēja kremācija. Attiecīgi, arī cenas ir dažādas. Pēc individuālās kremācijas ir iespēja saņemt dzīvnieka pelnus un sertifikātu par veikto procesu. Pēc kopējās kremācijas pelnus neatgriež. Kremācijas laikā aizliegts atrasties krematorijas telpā. Krāsns darbojas no dīzeļdegvielas un sasniedz ļoti augstu temperatūru, tāpēc cilvēkiem tas nav droši. Process ilgst no 4 līdz 12 stundām, tas ir atkarīgs no dzīvnieka svara.

Procedūras beigās dzīvnieka saimnieki saņem kremēšanas sertifikātu, kā arī ir iespēja pasūtīt personalizētu kastīti, kurā tiks ievietoti dzīvnieka pelni. Kastītes ir rokdarbs, tāpēc tās var būt jebkura izmēra, veida un materiāla. Uz kastītes vāka var iegrāvēt mīluļa portretu, vārdu vai citu uzrakstu, kā arī ir iespēja atsūtīt  dzīvnieka fotogrāfiju un datus, lai tos varētu ielikt uz vāka. Kastītē ir ielikts sertifikāts, atmiņas žetons,  samta maisiņš, kurā saliek pelnus, kā arī piespraude.  Krematorijā ir uzstādīta videokamera. Pēc klienta pieprasījuma, uzņēmums var arī parādīt video un ar to arī pierādīt, ka tieši viņu dzīvnieks bija kremēts.

Ziemā pēc “BIO-BĒRES” pakalpojumiem vērsās pirmie klienti. Diemžēl, vasaras periodā populārākais un vienkāršākais dzīvnieku apglabāšanas veids ir lāpsta.

“Mēs loti ceram, ka šis projekts būs populārs ,jo mūsu reģionā kremācija ir vislabākā izvēle kā apglabāt savu mīluli. Augsta gruntsūdeņu līmeņa dēļ Latgalē nav iespējams sarīkot dzīvnieku kapus. Savukārt, krematorija ir viens no bioloģiskiem veidiem dzīvnieku apglabāšanā, tāpēc mēs arī nosaucām šo pakalpojumu “BIO-BĒRES”, – stāsta Žaneta.

Vairāk par kremācijas pakalpojumiem var uzzināt mājaslapā bioberes.lv vai rakstot uz e-pastu akai.animal@gmail.com