Kuras iedzīvotāju grupas visvairāk interesējas par Eiropas jautājumiem?

🙋🏼 Jaunieši (36%)

👨🏼‍🌾 Darbspējas vecuma un ekonomiski aktīvie iedzīvotāji (27%)

👵🏼 Pensionāri (19%)

👨🏼‍🔧Uzņēmēji (19%)

Šādus rezultātus ieguvām, šī gada sākumā aptaujājot komunikācijas speciālistus pašvaldībās. Aptauja arī parāda, ka:

Pašvaldību iedzīvotāju komunikācijā piemērotākie satura formāti ir infografikas (64%), video (47%), īsi raksti, preses relīzes (36%), plakāti/afišas (15%), skrejlapas un bukleti (6%).

Galvenie informācijas kanāli, no kuriem pašvaldību iedzīvotāji saņem informāciju gan par pašvaldības, gan ES aktualitātēm, ir pašvaldību mājaslapas (86%), pašvaldību informatīvie izdevumi (68%), sociālie tīkli (66%), reģionālie mediji (20%), kā arī afišas un ziņojumu dēļi (5%).

Eiropas Parlaments pieņem ES likumus, kas ietekmē 80% Latvijas likumu –-> dzīvi ikvienam pašvaldības iedzīvotājam. TĀPĒC aicinām jūs savos aktuālākajos informācijas kanālos laikā līdz 25. maijam izmantot sagatavotos materiālus dažādām iedzīvotāju grupām, lai palielinātu viņu informētību un pārliecību, ka šoreiz jo īpaši ikviena balss ir svarīga!

INFORMATĪVIE MATERIĀLI:

Iedzīvotājiem kopumā:

Video par ES ietekmi ikdienā, EP darbu un #EiropasVēlēšanas2019 (1:30 min)
Prezentācija par ES ietekmi ikdienā, EP darbu un #EiropasVēlēšanas2019
Infografika par #EiropasVēlēšanas2019
Viss par #EiropasVēlēšanas2019 – biežāk uzdotie jautājumi un atbildes

Jauniešiem:

Prezentācijas par ES, Eiropas Parlamentu & tā prioritārajām jomām un #EiropasVēlēšanas2019 jauniešiem
Jauniešu viedokļa līderu video – improvizators Valdis Sils un citi jaunieši

Profesionāļiem, uzņēmējiem:

Video: Kā Eiropas Parlamenta deputāti pārstāv Tevi? (45 sek)
Latvijas eiroparlamentāriešu atskaite par paveikto
Infografika Kā atšķirt direktīvu no regulas?

Pašvaldību iedzīvotāju vērtības:

Gaidot Eiropas vēlēšanas, jau vairāki simti Latvijas pašvaldību iedzīvotāju nobalsojuši par savām vērtībām Eiropā. Aicinām šai iniciatīvai pievienoties un nobalsot visu pašvaldību iedzīvotājus. Balsojums ļaus uzzināt, kādas ir būtiskākās vērtības Latvijas iedzīvotājiem kopumā un katrā pašvaldībā atsevišķi.