“Laimas” labdarības namiņš dodas pie Augšdaugavas novada bērniem

Rakstīt vēstuli Salavecim ir skaista tradīcija, bet vēl skaistāk ir saņemt tieši to, ko esi vēlējies. Augšdaugavas novadā tiks piepildītas 289 bērnu vēlmes, pateicoties “Laimas” labdarības namiņam.

Jau desmito gadu pēc kārtas “Laimas” labdarības namiņš īsteno labdarības akciju, kuras laikā aicina ikvienu palīdzēt sagādāt prieku 1200 bērniem no 8 Latvijas novadiem un pilsētām, sarūpējot bērnu kārotās Ziemassvētku dāvanas. Šoreiz astoņu pašvaldību vidū ir arī Augšdaugavas novada pašvaldība, kur dāvanas saņems 289 bērni.

Šajā projektā piedalās bērni no ģimenēm ar dažādiem sociālajiem statusiem – gan bērni no daudzbērnu, audžu un maznodrošinātām ģimenēm, gan bērni ar invaliditāti. Šī labdarības iniciatīva norisinās sadarbībā ar Latvijas reģionu sociālajiem dienestiem,  pateicoties kuriem, “Laimas” labdarības namiņā nonāk kartītes no bērniem ar viņu vēlmēm.

Sarūpēt dāvanas un piepildīt bērnu sapņus ir aicināti gan individuāli labdari, gan arī lielākas kompānijas, lai tiktu piepildīti arī lielie sapņi par lielākām dāvanām.

“Laimas” labdarības namiņš ir vieta, kur šo bērnu sapņi par Ziemassvētku dāvanām sastopas ar cilvēkiem, kuri ir gatavi tos piepildīt. Bērnu zīmētās kartītes glabā ļoti dažādus sapņus par Ziemassvētku dāvanām – sākot no ikdienā nepieciešamām lietām, kā apģērbs, apavi, gultas veļa, sporta tērpi un skolas somas, līdz lietām, kas noderīgas bērnu kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai un dažādu talantu izkopšanai, piemēram, slidas, florbola nūjas, velosipēdi un mūzikas instrumenti.

Jau no novembra vidus ikviens atbalstītājs varēja virtuāli apmeklēt “Laimas” labdarības namiņu un iepazīties ar visām bērnu gatavotajām kartītēm un vēlmēm, kā arī ērti izvēlēties sev sirdij tuvākās, kuras piepildīt.

Dāvana saldam miegam

Pirmā un lielākā dāvana jau aizceļojusi pie bērniem Višķu pagastā. Tā ir uzņēmuma “IKEA” sarūpētā divstāvu gultiņa, kura turpmāk noderēs jaunākajiem brālīšiem Dmitrijam un Mihailam. Māmiņai Verai Ameļinai ir seši bērni. Divi vecākie jau pieauguši un izveidojuši savu dzīvi. Vecākā meita Regīna jau dāvājusi mammai trīs mazbērnus, bet vecākais dēls Sergejs mācās un patstāvīgi pelna sev iztiku.

Vera ar vīru Aleksandru audzina četras jaunākās atvases. Žanna mācās Špoģu vidusskolas 9. klasē, Irīna – 7. klasē, Dmitrijs – 4. klasē, bet pastarītis Mihails apmeklē bērnudārzu un jau nākamgad uzsāks skolas gaitas 1. klasē. Vera priecīga, ka bērni ir centīgi gan skolā, gan arī mājās, palīdzot vecākiem piekopt arī nelielo saimniecību, kurā ir gotiņa, vistas un truši.

Vera atzīst, ka būt daudzbērnu mammai nav viegli, jo īpaši laikā, kamēr bērni ir mazi, taču paaugoties viņi kļūst par palīgiem. Vera ir vienīgais maizes pelnītājs ģimenē, strādā par aprūpētāju Višķu sociālās aprūpes centrā. Lai arī darbs nav viegls, taču Verai tas patīk un sniedz gandarījumu.

Saņemtā dāvana ģimenei ir liels un patīkams pārsteigums, jo gultiņa ir ļoti nepieciešama. “Bijām jau domājusi pirkt paši, bet te mums uzspīdēja tāda veiksme! Kad bērniem bija iespēja pieteikt dāvanas, viņi varēja izvēlēties jebko citu, taču viņi paši izvēlējās tieši gultu.” Vera ir ļoti patīkami pārsteigta un teic lielu paldies ikvienam, kas viņu ģimenei sarūpēja šo dāvanu. Daudzbērnu māmiņa vēl visiem priecīgus svētkus un atzīst, ka pati visvairāk vēlas, lai būtu veselība un darbs.

“Trīs musketieri” un māmiņa Sandra

Vērienīgu dāvanu saņēmusi arī Dubnas pagasta Jaudzemu ģimene, kurā aug trīs braši puikas Rodrigo, Haralds un Helmuts. Bērnu māmiņa Sandra stāsta, ka šādā akcijā ģimene piedalījusies pirmo reizi, un bērniem bija iespēja uzrakstīt Salavecim vēstuli un lūgt to, ko viņi vēlas. Jaunākie puikas lūdza Salavecim BMX velosipēdus, jo grib apgūt dažādus velo trikus, bet vecākais sapņoja par skrejriteni. Saņemot dāvanas, bērnu prieks ir neaprakstāms un viņi gatavi jaunos braucamrīkus izmēģināt turpat uz apledojušā ceļa.
Vecākais dēls Rodrigo savā vēstulē Salavecim pastāstīja arī par savu aizraušanos – vistu audzēšanu. Ar šo neparasto nodarbi desmitgadīgais zēns aizrāvies jau pirms pieciem gadiem un veiksmīgi attīsta savu biznesu, tādejādi palīdzot arī mammai gādāt par ģimeni. Viņa aprūpē ir 86 septiņu šķirņu vistas. Jautāts, kāpēc izvēlējies tieši vistas, zēns atbild: “Tās ir tādas pūkainas, olas dēj un ir mazi cālīši.” Ik dienu Rodrigo rītā un vakarā dodas barot un apčubināt savas mīlules, ik dienu ievāc ap 30 olām, siltā laikā laiž vistas pastaigāt laukā. Ar putniem Rodrigo lieliski saprotas un tie viņu klausa. Reiz Miķeļdienā Kalupē Rodrigo vinnējis gaili, kuru pieradinājis sēdēt uz pleca gluži kā papagaili.
Zēns pats atrod nepieciešamo informāciju internetā par vistu audzēšanu, skatās video youtobe vietnē, labi pārzina vistu šķirnes, cāļu inkubēšanas procesu, pats uzmeklē internetā saimniecības, kas piedāvā iegādāties šķirņu vistas un sazinās ar tām. Arī vistu iegādei pats pelna naudu, palīdzot vecmammai vai kaimiņiem sakraut grēdā malku. Divreiz gadā paši inkubē cāļus, vienā reizē sanāk 45 dažādu šķirņu cāļi. Rodrigo jautri teic, ka par vistām zina vairāk nekā mamma, un lepni paziņo, ka ar laiku būs lielsaimnieks un pašam būs sava putnu ferma. Tuvākajā laikā viņu saimniecībā, iespējams, parādīsies arī fazāni. Māmiņa Sandra stāsta, ka esot uzrakstījuši projektu “Laukiem būt” par medību fazānu audzēšanu. Šie putni ir ļoti pieprasīti no mednieku puses, tāpēc noiets noteikti būtu. Arī šī ideja nāk no Rodrigo, lai gan pats puika atzīt, ka medīt viņam diez vai patikšot, toties mednieks ir vecaistēvs un mammas brālis. Abi jaunākie brāļi Haralds un Helmuts nedaudz palīdz pabarot vistas, saplūkt vasarā tām zāli, taču “boss” esot Rodrigo. Jāteic, ka zēns pagūst apvienot daudzas nodarbes ar mācībām skolā – mācās mākslas skolā, apmeklē vieglatlētikas treniņus skolā un jau trīs gadus spēlē hokeju Daugavpilī. Arī jaunākie brāļi reizē dodas spēlēt hokeju. Māmiņa Sandra iepriekš strādāja par speciālisti darbā ar jaunatni Kalupes pagastā, bet pašlaik ir darba meklējumos. Taču brīva laika viņai nav, jo jākopj saimniecība, jāved bērni uz skolu un treniņiem. Ja tiks apstiprināts projekts par fazānu audzēšanu, tad darba būs vēl vairāk.

Paldies par bērnu sapņu piepildījumu!

Augšdaugavas novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova atzīst, ka Adventes laikā cilvēks pārdomā aizejošā gada notikumus, sāpes un prieku, veiksmes un neveiksmes, kļūdas un panākumus: “Vienmēr ir vēlme ticēt, ka sapņi piepildīsies, būs brīnums, ko ļoti gaida bērni, bet mēs, pieaugušie, klusiņām arī tam ticam. Katru gadu liekas, ka cilvēki tev atsmaidīs daudz sirsnīgāk, skaļāk atskanēs bērnu smiekli un piepildīsies bērnu sapņi. Šobrīd šos sapņus īsteno “Laimas” labdarības namiņš, ar saviem rūķīšiem rūpējoties par Augšdaugavas novada bērniem.” Augšdaugavas novada Sociālais dienests ir pateicīgs visiem labas gribas cilvēkiem, kas rūpējas par bērnu dāvanā. “Vienmēr mūsu sirdis pukst no satraukuma un prieka, bet līdzīgi ir arī saņēmējiem, bērniem, ģimenēm. Ko rūķītim lūdz bērns, tas tiek sadzirdēts un tiek sagādāts,” teic Sociālā dienesta vadītājas vietniece Ingūna Svarāne.

“Esam pateicīgi šīs akcijas rīkotājiem un ceram, ka Jaunais gads būs veiksmīgs, priecīgs, veselīgs, līdzīgi kā arī tām ģimenēm, kas saņems dāvanas,” vēl Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova.

Teksts, foto: Inese Minova