Latgales reģions veiksmīgi pārstāvēts starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2019”

Jau divdesmit sesto reizi no 1. līdz 3. februārim Ķīpsalā (Rīga) notika starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”.  Izstādes organizatori vēsta, ka tajā piedalījās teju 850 dalībnieki no 41 valsts. Lai apmeklētāji neapjuktu bagātīgajā informācijas klāstā, “Balttour” jau tradicionāli norit divās hallēs – “Apceļo pasauli!” un “Atklāj Latviju!”. Pirmajā no minētajām var doties pēc eksotiskākām izjūtām un iepazīt pasaules iecienītākos galamērķus. Šeit savus labākos piedāvājumus prezentē arī Latvijā lielākie tūrisma operatori un aģentūras. Atpūta pasaules labākajos kūrortos, saulainās pludmalēs, kāpšana kalnos un došanās kruīza ceļojumā – tas ir tas, ko var atrast šajā hallē.

Rosīga un sirsnīga gaisotne ir tas, kas raksturo halli “Atklāj Latviju!”. Te ik gadu tiek piedāvāts Latvijas tūrisma daudzveidīgais piedāvājums. No tradīcijām līdz mūsdienīgiem un inovatīviem piedāvājumiem; no laiskas atpūtas ezera krastā līdz trakiem piedzīvojumiem atrakciju parkos; no jūras piekrastes līdz pat Latvijas pierobežai. Te sev tīkamu atpūtas veidu atrod gan tie, kas dod priekšroku atpūtai laukos, gan tie, kuri izvēlās palikt pilsētā.

Šajā hallē ceļotāji tika aicināti pavadīt savas brīvdienas arī Latgalē. Ik gadu visu Latgales tūrisma informācijas centru pārstāvji, apvienojas vienā kopīgā stendā, lai stāstītu ne tikai par sava novada tūrisma piedāvājumu, bet arī prezentētu Latgali kā vienotu galamērķi. Šogad Latgale sevi izstādes apmeklētājiem prezentēja jaunā veidolā, tādējādi izceļot savu mazāk iepazīto pusi. Mainījās kopīgā stenda vizuālais noformējums, kas kļuvis kompaktāks, caurredzamāks un “vieglāks”. Stendā dominēja baltā, melnā un zaļā krāsa, kas veiksmīgi sasaucās ar stenda centrālo rotu, par kuru izstādes norises laikā kļuva jaunā tūrisma objekta “Moto & Metal NESTER CUSTOM mākslas galerija” (Preiļi) eksponāti. Tā ir unikāla metāla eksponātu galerija, kurā mākslas darbi izveidoti no auto un motociklu detaļām. Galerijas atklāšana Preiļos gaidāma 11. maijā.  Sniegbaltais motocikls un no metāla detaļām izgatavotā dāma var lepoties ar nedalītu uzmanību no izstādes apmeklētāju puses.

Latgales stendā “Balttour 2019” apmeklētāji acumirklī kļuva smaidīgāki un laimīgāki, jo te par endorfīnu jeb laimes hormonu līmeņa palielināšanu organismā rūpējās “Laimes muzeja” (Krāslavas novads) direktore, aicinot piedalīties radošās aktivitātēs. Tas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā. Atklāts 2018.gada vasarā kā dāvana Latvijai tās simtgadē. Bet bērnu uzmanību piesaistīja sikspārņi, kas ieradās no “Daugavpils sikspārņu centra”. Skatoties uz pasauli caur 3D brillēm, virtuālajā realitātē nokļūt aicināja Ziemeļlatgales pārstāvji.

Latgales kopējā stendā savu novadu pārstāvēja arī Daugavpils novada pašvaldības aģentūras TAKA speciālisti. Daugavpils novada tūrisma piedāvājums ir ļoti daudzveidīgs, tāpēc ikviens ceļotājs te var atrast sev piemērotu atpūtas veidu. Trīs dienu garumā novada tūrisma informācijas centru speciālisti apmeklētājiem stāstīja par jaunajiem un jau esošajiem tūrisma objektiem, palīdzēja izvēlēties ceļotājiem piemērotākos galamērķus, atbildēja uz daudziem ar tūrismu saistītiem jautājumiem un veidoja ceļotājiem individuālus maršrutus. Pašiem aktīvākajiem apmeklētājiem bija iespēja piedalīties viktorīnā, atbildot uz sagatavotajiem jautājumiem, tika izlozētas partneru Sventes muižas, kalnu slēpošanas bāzes Egļukalns un sporta kluba „Beibuks” sarūpētās dāvanu kartes.

Izstāde-gadatirgus “Balttour 2019” ir ikgadēji tūrisma svētki, kur satiekas tūrisma nozares profesionāļi, speciālisti un cilvēki, kam ceļošana ir dzīvesveids. Cilvēki, kuri šeit ierodas pirmo reizi, atklāj sev daudz jauna, lauž gadiem senus stereotipus un paraugās uz pasauli, tostarp Latgali, citām acīm.

Lai ceļojumiem bagāta, emocijām piepildīta un saulaina jaunā tūrisma sezona!