Latgales vecticībnieku tradicionālā apģērba un vecticībnieku mīksto rotaļlietu izgatavošanas darbnīca

7. martā plkst. 11:00 Višķu pagasta Sabiedriskā centra zālē notiks Latgales vecticībnieku tradicionālā apģērba un vecticībnieku mīksto rotaļlietu izgatavošanas darbnīca. Daļa nodarbības tiks veltīta vecticībnieku ikdienas, svētku un lūgšanu apģērba vēsturei 18.- 20. gadsimtā. Varēs uzzināt arī kā pareizi ģērbties, ejot uz lūgšanu namu, kāds apbedīšanas tērps tika izmantots Latgalē. Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar fotoarhīvu materiāliem. Savukārt nodarbības otrajā daļā tiks apgūtas lupatu leļļu un stilizētu leļļu tērpu izgatavošanas prasmes.

Līdzi uz nodarbībām var ņemt savas šķēres, adatas, diegus, auduma gabaliņus.

Nodarbības ir BEZMAKSAS.

Vēlams iepriekš pieteikties, zvanot – 27752461.

Projekta “Krievu vecticībnieku tradicionālā kultūra un ikdienas dzīve XX gadsimtā Latgalē” ietvaros.

Sadarbības partneri: Biedrība “Moskvinas vecticībnieki”, Naujenes Novadpētniecības muzejs, Višķu pagasta Sabiedriskais centrs.

Projektu atbalsta Britu padome Latvijā un biedrības “Sadarbības platforma”.