Latvijas simtgades pasākumi Ambeļu pagastā

Sagaidot Latvijas Simtgadi, Ambeļu kultūras namā tiks rīkoti divi pasākumi. 17.novembra vakarā  aicinām apmeklēt Ambeļu pagasta svinīgo sarīkojumu “Mirdzi kā zvaigzne, Latvija mūsu!”, bet 18.novembrī kopienas “100 Latgolys pilskolni” akcijas noslēguma pasākumu.

17.novembris, Ambeļu KN, Parka iela 3, Ambeļi, Daugavpils novads

18:30 izstādes “Skatiens no pagātnes ar cerību nākotnē” atklāšana

19:00 Svinīgais sarīkojums “Mirdzi kā zvaigzne, Latvija mūsu!”

Svinīgā daļa

Pilngadnieku godināšana

Svētku koncerts ar Daugavpils novada KC “Vārpa” VPDK “Līksme” Ambeļu KN FK “Speiga”

Jubilejas torte

Ieeja bez maksas

Pasākumu rīko Ambeļu pagasta pārvalde

Pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana.

18.novembris,  Ambeļu KN, Parka iela 3, Ambeļi, Daugavpils novads

15:00 izstuodis “100 Latgolys pilskolni” atkluošona

15:30 Akcejis “100 Latgolys pilskolni” nūslāguma pasuokums i Latvejis 100gadis svineibys

Daleiba pasuokumā bez moksys

Pasuokumu reikoj kūpīna “100 Latgolys pilskolni”

Kopiena “100 Latgolys pilskolni” ir domubiedru grupa, kas 2017.gada 18.novembrī uzsāka Latgales pilskalnu apceļošanas akciju. Viņu mēŗķis bija gada laikā apceļot vismaz 100 Latgales pilskalnus, kā sveicienu Latvijai Simtgadē. Tas ir izdevies ar uzviju, jo apmeklēti ir 113 pilskalni. Šajā akcijā ir piedalījušies vairāk ka 50 cilvēki no dažādām Latvijas vietām un arī no ārzemēm. Jāuzsver, ka akcijas norise tiek nodrošināta tikai pateicoties dalībnieku personīgajiem līdzekļiem.

Arī vairāki  Daugavpils novada pilskalni tikuši apciemoti, ieskandināti ar dziesmām un iemūžināti fotogrāfijās, daļu no kurām varēs apskatīt izstādē Ambeļu KN darba laikā līdz 17.decembrim. Izstādē būs arī pa vienam interesantam eksponātam no katra pilskalna.

Vairāk par akcijas “100 Latgolys pilskolni” norisi var uzzināt šeit

https://www.facebook.com/100-Latgolys-pilskolni-179874712576881/

Informāciju sagatavojusi:
Ambeļu KN vadītāja Ingrīda Skutele