Lielgabarīta krava pilnībā bloķē satiksmi uz Daugavpils šosejas

9. septembrī ap plkst. 11:30 Augšdaugavas novadā, Līksnas pagastā kravas automašīna veica apgriešanās manevru, kā rezultātā pilnībā bloķēja satiksmi abos virzienos. Notikuma vietā Valsts policija konstatēja vairākus būtiskus Autopārvadājumu likuma pārkāpumus, par kuriem tika uzsāktas vairākas Administratīvā pārkāpuma lietvedības.
Kravas automašīnas vadītājs veica apgriešanās manevru, kā rezultātā uz autoceļa A6, no plkst. 11:30 līdz 13:00, satiksme abos virzienos tika pilnībā bloķēta.
Ierodoties notikuma vietā, Valsts policija konstatēja, ka kravu pārvadātājs nav izpildījis lielgabarīta un smagsvara pārvadājuma atļaujas nosacījums, kā arī veicis kravas pārvadājumu bez Valsts policijas pavadības, kas pārvadājot lielgabarīta vai smagsvara kravu ir obligāta prasība.
Tāpat minētais pārvadātājs kravas pārvadājumu veica, pārsniedzot noteiktā transportlīdzekļa kravas pieļaujamo garumu.
Uz vietas tika konstatēts, ka vēl četri transportlīdzekļi ar šādu kravu ir pārkāpuši noteikumus par lielgabarīta un smagsvara pārvadājumiem, šādā veidā radot apdraudējumu ceļu satiksmes drošībai.
Par dotajiem pārkāpumiem ir uzsāktas 10 administratīvā pārkāpuma lietvedības, lai sauktu pie atbildības iespējamās vainīgās personas. Sods par šāda veida pārkāpumiem transportlīdzekļa vadītājam var tikt piemērots no 70 līdz 140 eiro, bet pārvadātājam no 210 līdz 430 eiro.
Valsts policija atgādina – ja lielgabarīta vai smagsvara transportlīdzekļa (izņemot lauksaimniecības tehniku) platums pārsniedz 5 m vai garums 40 m, pārvadājuma veikšanai par pavadošo transportlīdzekli jāizmanto Valsts policijas transportlīdzekli.
Valsts policija aicina personas, kuras nodarbojas ar kravas pārvadājumiem, nebūt bezatbildīgām un rūpēties, lai kravas pārvadāšana neapdraudētu citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību!
Avots: Valsts policija