“Lobs ar lobu sasatyka…” – jauni LRT raidījumi par Ilūksti un Varakļāniem

Ar sveicieniem un laba vēlējumiem Latgales reģionālā televīzija 2022. gadu uzsāk ar divu jaunu raidījumu izveidi ciklā “Lobs ar lobu sasatyka…”. Abi raidījumi ir latgaliešu valodā, veltīti Ilūkstei un Varakļāniem, plašāku vērību pievēršot tādiem jautājumiem kā administratīvi teritoriālās reformas priekšrocības un trūkumi. Pētīsim, kāda šaipus ir mediju vide, tāpat arī noskaidrosim, vai un cik daudz šajās vietās pieņem latgalisko un, kas ir tas, ar ko vēsturiski un mūsdienās lepojas, jūtas paši.

Raidījumi televīzijas ekrānos būs vērojami 15. un 29. janvārī kanālā TV 24 pl. 18:00 ar atkārtojumu 16. un 30. janvārī pl. 11:00, kā arī kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā 17. janvārī pl. 18:30 un 31. janvārī pl. 7:00. Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast un noskatīties LRT mājas lapā www.lrtv.lv un sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV, gan platformā https://xtv.lv/.

Jau līdz šim ir bijušas vairākas diskusijas, mainīgi lēmumi un iedzīvotāju tikšanās ar novadu vadību par administratīvi teritoriālo reformu, savukārt par mediju lietošanas paradumiem un kritisku to vērtēšanu lielāka vērība pievērsta Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas pierobežai, taču ne mazāk svarīgi ir stiprināt vietējo mediju saturu un par dezinformācijas riskiem runāt ar iedzīvotājiem visā Latvijā. Raidījumu izveide latgaliešu valodā ar titriem latviski, kā arī kultūras, dabas, vēsturisko un citu vērtību izcelšana veicinās lielāku iedzīvotāju izpratni par to, ka teritorijās, kas ir “kā vārti” starp Latgali un pārējo Latviju vienlīdz augstu ir novērtētas gan latviskās, gan  latgaliešiem raksturīgās tradīcijas.

Projekta “Lobs ar lobu sasatyka…” mērķis ir veicināt Latgales reģiona un tās robežteritoriju iedzīvotāju izpratni par administratīvi teritoriālo reformu, attīstīt viņos spēju kritiski vērtēt informāciju, gan arī pieņemt citādo un lepoties ar savām vērtībām, pierādīt un parādīt plašākai sabiedrībai, ka latgaliešu valodā iespējams radīt analītisku mediju saturu.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Lobs ar lobu sasatyka…” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”. #SIF_MAF2021

Ausma Sprukte
LRT žurnāliste