Maļinovā izgatavoja ziepes

Pasaulē ziepju gatavošana ir ļoti populārs hobijs. Arī Maļinovas pagasta iedzīvotājiem 19. decembrī, pulcējoties pēcpusdienā Saieta namā, bija iespēja pašiem izgatavot ziepes. Jo sajūta ir līdzīga mājās ceptām piparkūkām: varbūt stūrīši nav tik taisni kā pirktajām un cukurotais zīmējums mazliet neveikls, bet sajūta – silta un mājīga.

Darbnīcas vadītāja Agra vispirms izstāstīja visu ziepju vārīšanas procesu un nianses, kas var gadīties ziepju pagatavošanas laikā. Un tad visi ķērās pie darba. Parasti ziepju vārīšana sastāv no septiņiem soļiem, un katram darbnīcas dalībniekam bija iespēja to izzināt un izbaudīt, patiesu interesi izrādīja gan bērni, gan pieaugušie.

Un, kad atnāca īstais brīdis izņemt ziepes no formas, priekam un apbrīnai nebija robežu, jo izrādās, ka katrs var kļūt par īstu meistaru, tikai  jāpieliek  pūles un iztēle.

Pateicoties Maļinovas pagasta atbalstam, ikviens radošās darbnīcas dalībnieks aizgāja mājās ar smaržīgu Ziemassvētku dāvanu – pašgatavotu ziepes gabaliņu un labu garastāvokli.

Informāciju sagatavojusi:
Saieta nama vadītāja Jeļena Vasiļjeva