Novadnieces Marijas Pukinskas 100. dzimšanas diena

2.augustā savu 100. dzimšanas dienu nosvinēja Medumu pagasta iedzīvotāja Marija Pukinska.  Medumu baznīcā Marijai blakus bija gan kuplais radu pulks, tostarp arī viņas meita Marija, kura rūpējas par mammas veselību, gan arī draugi un paziņas. Šajā svinīgajā brīdī kopā bija sanākuši vairāk nekā  50 sveicēji. Marijas kundze saņēma siltus apsveikumu vārdus, ziedus un dāvanas. Par godu viņas svētkiem notika Svētā mise.

Jubilāres meita stāsta, ka viņas māte piedzima Krievijā, Omskas pilsētā 1919.gadā. Tajā brīdī viņas ģimene bija bēgļu skaitā, bet diezgan ātri atgriezās Latvijā un palika šeit, Medumu pagastā. Marijas kundzes dzīve nebija tik vienkārša, tomēr bija piepildīta ar dažādām nodarbībām. No 6 gadu vecuma mazā Marija ganīja govis. Vēlāk, Marija strādāja kolhozā un sovhozā.

Marijai ir liela ģimene: 5 bērni, 10 mazbērni un 13 mazmazbērni. Patlaban viņa dzīvo ar savu meitu. Meita stāsta, ka mamma savos 100 gados ir malacis – patstāvīgi pārvietojas, soļo apkārt mājai, dzied dažādas dziesmiņas, viņai patīk jokot un stāstīt veco laiku  anekdotes. Agrāk viņai loti patika dejot.

Marijas kundze saka: “Viss ir izdzīvots un pārdzīvots, bet pastāstīt jau neesmu spējīga. Cik Dievs iedeva spēka, tik arī ir. Lūk, vēl joprojām dzīvoju. Mani bērni un ticība Dievam ir mans atbalsts. Esmu priecīga un pagodināta, ka manā dzimšanas dienā esam visi kopā – draugi, radi, paziņas, visi atnāca uz baznīcu.”

Ir jāpiemin, ka Marijas kundze piedalījās Medumu baznīcas celšanā, tāpēc svētku diena viņai ir īpaši priecīga.

Daugavpils novada domes vārdā, jubilāri apsveica novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aivars Rasčevskis, novēlot Marijai veselību, mieru un labklājību viņai un viņas ģimenei.

FOTOGALERIJA