Medumu pamatskolu juridiski pievienos Sventes vidusskolai

28. janvāra Daugavpils novada domes sēdē deputāti atbalstīja priekšlikumu par Medumu pamatskolas pievienošanu Sventes vidusskolai. Līdz ar 1. septembri Medumu pamatskola darbosies kā ”Sventes vidusskolas programmu īstenošanas vieta ”Medumi”.

Medumos tiks turpinātas pamatizglītības un vispārējā pirmsskolas izglītības programmas. Tas nozīmē, ka tagadējo 9. klašu vietā Medumos audzēkņi mācīsies tikai līdz 6. klasei.

Šāds solis tika sperts, jo Medumu pamatskolai diemžēl ir vājas perspektīvas attīstībai – tās skolēnu skaits samazinās. Ja 2015. gadā tajā mācījās 67 izglītojamie, tad 2020. gadā jau tikai 48 (kopā ar pirmsskolas audzēkņiem, kuru skaits ir 6), skaidro Daugavpils novada Izglītības pārvaldē.

Apvienošanas rezultātā iestādei palielināsies izglītojamo skaits, līdz ar ko būs pieejams lielāks finansējums no valsts.

Sventes vidusskola pārņems Medumu pamatskolas tiesības, lietvedību, arhīvu saistības, darba tiesiskās attiecības, mantu, finanšu līdzekļus, funkcijas un izglītības programmas.

Sventes vidusskolai līdz ar to būs jāizstrādā jaunu skolas nolikuma redakciju.

Lēmumu par Medumu pamatskolas pievienošanu Daugavpils novada Izglītības pārvaldei vēl ir jāsaskaņo ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Medumu pamatskolas foto: Aiva Lāce (Daugavpils novada Kultūras mantojuma datu bāze)