Naujenē aizvadītas bērnu un jauniešu sporta spēles

Naujenes pagastā, Naujenes ciemā tika aizvadītas divas sportiskas un jautras dienas bērniem un jauniešiem vecumā no 6 – 25 gadiem. Pirmajā dienā 15. augustā Naujenes stadionā blakus Juzefovas parkam tika aizvadīta “Sporta diena”, bet 20. augustā Naujenes ciema parkā norisinājās “Jautrības un veiklības diena”.

Abās sacensību dienās bija izplānotas dažādas disciplīnas gan lieliem, gan maziem. Pirmajā dienā dalībnieki startēja individuāli un varēja izmēģināt savu precīzo roku “Frisbija metienos mērķī”, ko, kā izrādījās, paveikt bezvēja apstākļos nebija nemaz tik sarežģīti. Tāpat bija arī “Basketbola metieni”, “Minigolfs”, “Boulings”. “Dzelzs satvēriens”, kur ar speciāla roktura palīdzību vajadzēja no zemes pacelt svaru, augstākais rezultāts bija tikai 12 kilogrami, tā kā šo rokturi ir grūti noturēt, jo ceļot augšā, tas griežas vaļā mēģinot izbēgt no jūsu tvēriena. “Fiksais novuss”, kur pēc iespējas ātrākā laikā vajadzēja iedzīt visus kauliņus. Īpaši spraiga izvērtās “Šķēršļu josla”, kur dalībniekiem sākumā vajadzēja izlēkāt cauri auto riepām, pēc tam izlīst zem “dzeloņdrātīm” un beigās aizvilkt auto riepu līdz finišam. Sacensību noslēgumā dalībnieki tika sadalīti 4 komandās un tika izspēlēts mini turnīrs Ghetto futbolā.

Otrajā dienā notika komandu sacensības, kurās bija tādas interesantas disciplīnas kā “Burbuļus golfs”, kur vajadzēja pēc iespējas ātrāk izpūst ziepju burbuli cauri riņkim, “Veiklās karotes”, “Bizes pīšana”, “Vilciņu griešana”, kur katram dalībniekam sevi vajadzēja ietīt virvē un pēc tam iztīties no tās, “Ping pong stafete”, kur driblējot ping ponga bumbinu ar raketi jānodod stafete nākamajam dalībniekam. Īpaši spraiga izvērtās “Kājbumba”, kur sēžot uz zemes bija ar kājām jāsatver bumba un apgriežoties tā jānodod nākamajam dalībniekam. Kā izrādījās tas bija pārbaudījums komandu vēdera muskuļu izturībai un beigās meiteņu komanda pārspēja puišu komandu. Spraiga izvērtās arī “Pankūku cepšana”, kur pannā pēc iespējas vairāk reižu vajadzēja apgriezt kartona pankūku uzvarētājam to izdarot, 94 reizes! Beigās tika aizvadīta “Stafete” , kas sevī iekļāva lēkšanu ar maisu, bumbiņu šķirošanu un sprintu līdz finišam ar novada cepurīti galvā. Kopumā “Sporta diena” pulcēja ap 30 bērnus, jauniešus un vecākus, bet “Jautrības un veiklības diena” ap 25 dalībniekus. Visi dalībnieki tika pie garšīgām balvām no sacensību organizatoriem.

Sacensību organizatori Sandris Šedis un Inga Rozenštoka pateicas iedzīvotājiem par aktīvo dalību abās sportisko aktivitāšu dienās un novēl būt tik pat atraktīviem un jautriem arī turpmāk!

Naujenes pagasta sporta pasākumu organizators Sandris Šedis

Foto: Haralds Luriņš