Naujenes pagasta leļļu teātris “Leļļu karuselis” gatavojas pirmizrādei

Naujenes tautas bibliotēkā jau trešo sezonu norit leļļu teātra “Leļļu karuselis” nodarbības. Piedaloties krietnam bērnu pulkam no vairākām Naujenes pagasta izglītības iestādēm, nodarbības vada Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka. Pēc tautas bibliotēkas vadītājas Diānas Čiževskas vārdiem, Aiga spēj aizraut un motivēt bērnus un jauniešus dažāda veida aktivitātēm, tostarp teātra nodarbībām, kas jau ir iemīļotas bibliotēkas bērnu nodaļas mazāko apmeklētāju vidū. Aiga Soldatjonoka stāsta, ka ideja un ierosme dibināt leļļu teātri radās bibliotēkas vadītājai Diānai Čiževskai, savukārt Aiga šo izaicinājumu labprāt pieņēma. “Uzreiz tika meklētas dažādas idejas internetā, jo lelles bibliotēkā jau bija. Pirmā izrāde mums tapa pēc Margaritas Stārastes pasakas motīviem. Pirmā lelle, kas tika uzšūta, bija sniegavīrs. Kad pirmā izrāde tika izspēlēta un mums viss izdevās, nolēmām turpināt”, stāsta Aiga.

2017. gada sākumā leļļu teātris aicināja savam pulkam pievienoties jaunos aktierus. Šobrīd teātra kolektīva pūrā ir jau piecas izrādes, kas iestudētas un piedāvātas skatītāju vērtējumam.

Teātra izrādēs redzamās lelles tapušas leļļu šūšanas meistares Gaļinas Prirodinas darbnīcā. Nereti tiek rīkotas meistarklases, kurās kopā ar šuvēju piedalās teātra dalībnieki. Nodarbībās meistare pastāsta, kā tiek veidotas piegrieznes un no kādiem materiāliem lelles tiek šūtas. Diāna Čiževska stāsta, ka viena lelle var tikt izmantota divu un pat trīs dažādu lomu attēlošanai.

10. augustā Naujenē notiks jaunās izrādes demonstrējums. Pašlaik notiek spraigs un interesants mēģinājumu process, kas ļauj ielūkoties aizkulisēs un pavērot, kā top leļļu teātra izrādes.

Mēģinājumos tiek radīta īpaša atmosfēra. Dažreiz, kā bilst teātra vadītāja, notiek cīņa par lomām, kurai seko nopietna aktieru atlase. Teātris ļauj iejusties tēlos, kuriem ir katram savs raksturs, gluži kā mazajiem aktieriem, kas ir neliela daļiņa no paveiktā, izjustā un piepildītā.

Ja sākotnēji teātra darbībā iesaistījās vien četri Naujenes pamatskolas skolēni, tagad to skaits ir dubultojies.

Austra un Anna ar prieku nāk uz leļļu teātra nodarbībām, jo te ir interesanti, var satikt savus draugus, kopā izspēlēt dažādas lomas, savukārt katrs individuāli parāda, uz ko ir spējīgs. Austrai visvairāk patīk kopā ar skolotāju izvēlēties izrāžu mūziku, savukārt Anna bilst, ka viņai patīk kopīgās uzstāšanās brīži, kā arī mēģinājumi.

Neskatoties uz pasaku raibajiem motīviem un reizēm arī pārdzīvojumiem, ko izjūt izrāžu varoņi, visas Naujenes leļļu teātra izrādes ir ar laimīgām beigām.

FOTOGALERIJA