Noritēja aktīvās atpūtas pasākums jaunatnei – ”Piedzīvojumu taka”

21. augustā Naujenes pagasta Slutišķos norisinājās Daugavpils novada jaunatnes piedzīvojumu taka. Jauniešiem tā bija lieliska iespēja izmēģināt savas orientēšanās prasmes, kā arī pārbaudīt savas zināšanas un iespējas, pildot dažādus atjautīgus uzdevumus kontrolpunktos. Kopumā pasākumā piedalījās trīspadsmit komandas no Daugavpils novada pagastiem, kas sastāvēja no 4 jauniešiem vecumā no 16 līdz 25 gadiem un 1 atbildīgās personas.

Atklājot pasākumu, Daugavpils novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aivars Rasčevskis sveica jauniešus un izteica gandarījumu par kuplo dalībnieku skaitu: ”Prieks būt kopā ar jauniešiem mūsu pērlē, likteņupes Daugavas krastos, Slutišķu sādžā! Šodien laikapstākļi ir atbilstoši sportiskām aktivitātēm – no rīta nolija lietus, kas nozīmē, ka nebūs karsti, tādēļ katrs varēs aktīvi startēt. Vēlos sveikt jūs visus Daugavpils novada domes vārdā, jo jaunieši ir mūsu dzinējspēks un mūsu nākotne, tādēļ mēs cenšamies un vēlamies vienmēr būt kopā ar jums. Pateicamies par jūsu ieguldījumu Daugavpils novadā – par sasniegumiem mācībās un veiktajiem darbiem. Veiksmīgus šīs dienas startus!”

Pasākuma dalībniekus sveica arī Daugavpils novada Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska. Viņa atzīmēja, ka šogad pasākuma formāts nedaudz atšķiras no iepriekšējo gadu formātiem, taču neskatoties uz to, ikviens var baudīt skaisto dabu, kā arī lietderīgi pavadīt laiku. ”Lai uzvar draudzība!” jaunatnei novēlēja pārvaldes vadītāja.

Daugavpils novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciāliste Oļesja Ņikitina skaidro, ka līdzīga mēroga aktivitātes jauniešiem netika rīkotas jau sen, jo liela daļa pasākumu, kas tika ieplānota gada plānā, tika atcelti: ”Šodien mēs atrodamies ļoti skaistā vietā, dabas parkā ”Daugavas loki”, kur pēc renovācijas ir kļuvis vēl skaistāk. Šī vieta ir papildinājusies ar vairākiem objektiem, bet es biju pārsteigta dzirdēt, ka jaunieši šeit pēdējo reizi ir bijuši dažus gadus atpakaļ. Tā ir iespēja iepazīt no jauna dzimtās vietas, kas mums ir apkārt, līdz ar to veidojot piederības sajūtu savam novadam.”

Dalībniekiem bija jāveic dažāda veida un sarežģītības uzdevumus. Katrai komandai tika izsniegta karte, pēc kuras varēja orientēties apkārtnes teritorijā un meklēt nākamos uzdevumu posmus. Jaunatni gaidīja arī viens speciāluzdevums – katrai komandai bija jāsaglabā 1 jēla ola, kura bija jānes cauri visiem sacīkšu posmiem un jānodod organizatoriem finišā. Piedzīvojumu takas dienā jaunatne cēla teltis uz laiku, šāva ar ūdenspistolēm, izgāja šķēršļu joslu, pārbaudīja savu atmiņu iegaumēšanas spēlē, izgāja orientēšanās labirintu, piedalījās arī prāta spēlēs, kurās bija jāatbild uz jautājumiem par dzimto Daugavpils novadu, kā arī veidoja nestuves cilvēku pārvietošanai un lika puzli.

”Parasti mēs cenšamies ne tikai piemeklēt mums jau pazīstamās formas, bet arī ieviest kaut ko jaunu. Diemžēl esošās situācijas dēļ, nav iespējams īstenot 2 dienu pasākumu ar nakšņošanu, u.c. aktivitātēm, līdz ar ko mēs mēģinām jaunatni vismaz šādā veidā izkustināt un organizēt ”Piedzīvojumu taku” tieši dabas parkā ”Daugavas loki””, skaidro Jaunatnes lietu speciāliste.

Sacīkšu dienas izskaņā tika izvērtēti komandu sniegumi un tika apkopoti rezultāti. Kopvērtējumā Daugavpils novada jaunatnes ”Piedzīvojumu takā” 1. vietu ieguva Skrudalienas pagasta jaunieši, 2. vietā palika Biķernieku komanda, savukārt 3. vietā ierindojās Vaboles pagasta pārstāvji.

Daugavpils novada jauniešu piedzīvojumu taka bija tapusi sadarbībā ar tūrisma klubu ”Sniegpulkstenīte” un Orientēšanās klubu “Stiga”, kuri piegādāja visu nepieciešamo inventāru. Transporta organizāciju nodrošināja pagastu pārvaldes. Pateicoties novada uzņēmējiem, jaunatnei tika sarīkotas arī pusdienas.

Pasākums tika organizēts projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/070 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Daugavpils novadā” ietvaros.

Autors un foto: Dainis Bitiņš