Noskaidroti jauniešu talantu konkursa “Zibsnis” uzvarētāji

Šogad, turpinot Daugavpils novadā aizsākto tradīciju, ceturto reizi notika jauniešu talantu konkurss “Zibsnis”, kurā tika aicināti pieteikties dalībnieki vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kas deklarējušies, mācās vai strādā Augšdaugavas novadā vai darbojas kādā no novada kultūras un izglītības iestādēm. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, tika nolemts konkursu rīkot video formātā.
Talantu konkursā piedalījās Špoģu Mūzikas un mākslas skolas vokāli instrumentālais ansamblis “Bulta”, grupa “Rihtīva” no Ambeļu pagasta, soliste Anastasija Lukašenoka no Medumu pagasta, soliste Jeļizaveta Karavač un popgrupa “Moon shine” no Demenes pagasta un Silenes kultūras nama deju grupa “Tornado” no Skrudalienas pagasta. Visas pagājušās nedēļas garumā Augšdaugavas novada Kultūras centra “Vārpa” sociālā tīkla facebook sekotāji varēja redzēt un atbalstīt konkursa dalībniekus. Katra dalībnieka video publiski bija apskatāms vienu diennakti.
Dalībnieku iesūtītos video klausījās un vērtēja trīs eksperti: Lidija Breska – soliste, komponiste, grupas “WarmHouse” vokāliste, stažējusies ASV kā māksliniece un mūzikas pedagoģe; Matīss Uškāns – bundzinieks, vokālists grupās “Imanta Dimanta”, “Māsas Dimantas”, “Laimas Muzykanti” u.c.; Arnis Slobožaņins – grupas “Dabasu Durovys” līderis.
Par labāko sniegumu kategorijā “Mūzika” (solo/popgrupa) izpildījumu tika atzīta soliste Jeļizaveta Karavač, bet no vokāli instrumentālajām grupām uzvaru guva ansamblis “Bulta”.
Konkurences trūkuma dēļ tika nolemts nevērtēt vienīgo dalībnieku kategorijā “Deja” – deju grupu “Tornado”. Visi dalībnieki saņems Apliecinājumus par piedalīšanos Augšdaugavas novada jauniešu talantu konkursā “Zibsnis” un piemiņas balvas – termosus ar “Zibšņa” logo gravējumu. Savukārt laureāti klāt piemiņas balvām dāvanā saņems ārējo cieto disku, kuru varēs pielietot savā turpmākajā radošajā darbībā.